SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

FleishmanHillard: wpływy zmalały o 5 proc., zysk netto o 210 tys. zł

Na koniec 2019 roku przychody agencji FleishmanHillard, zajmującej się public relations, wyniosły 11,4 mln zł wobec 12 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 791,7 tys. zł wobec 1,01 mln zł rok wcześniej.

Article

Jak wynika ze sprawozdania złożonego w KRS, przychody netto agencji FleishmanHillard w roku 2019 wyniosły 11,4 mln zł i były o 5 proc. niższe w porównaniu z poprzednim rokiem.

Zysk netto spadł o 210 tys. do 791,7 tys. zł. Koszty działalności operacyjnej spadły rok do roku o 3,6 proc., w 2019 roku zamykając się w kwocie 10,4 mln zł. Na wynagrodzenia przeznaczono 2,49 mln zł, rok wcześniej było to 2,25 mln zł.

FleishmanHillard dzieli zysk na kapitał zapasowy i dywidendę

Jak czytamy w szczegółowym raporcie finansowym spółki, w 2019 roku prowadziła ona działania mające na celu synergię w zakresie oferty z zakresu komunikacji korporacyjnej oraz oferty public affairs - połączono dwa zespoły. Agencja poszerzyła profil działalności o digital public affairs.

"Firma odczuła zmiany rynkowe polegające na tendencji klientów do zawierania kontraktów krótkoterminowych. W zdecydowanej większości spółka realizowała nowe projekty dla dotychczasowych klientów oraz pozyskała zupełnie nowych klientów m.in. Lafarge, Nordkalk, czy też firmę Cochlear poprzez biuro Fleishman Hillard w Londynie" - podano w raporcie FleishmanHillard.

Pod koniec czerwca wspólnicy agencji FleishmanHillard zdecydowali, że z zeszłorocznego zysku netto 633,3 tys. zł zostanie im wypłacone 10 sierpnia w formie dywidendy, a 158,3 tys. zł trafi na kapitał rezerwowy. 60 proc. udziałów firmy ma jej prezes Wojciech Waglowski, a 40 proc. - FleishmanHillard Group Limited.

Dołącz do dyskusji: FleishmanHillard: wpływy zmalały o 5 proc., zysk netto o 210 tys. zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl