SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

FM Bank chce osiągnąć rentowność na przełomie 2011 i 2012 r.

FM Bank, który we wtorek otrzymał zgodę na rozpoczęcie działalności operacyjnej od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), liczy że uzyska rentowność na przełomie 2011 i 2012 r., wynika z wypowiedzi przedstawicieli firmy.

FM Bank chce osiągnąć rentowność na przełomie 2011 i 2012 r.

"Zakładamy, że osiągniemy break-even na przełomie 2011 i 2012 r." - powiedział prezes FM Bank Henryk Pietraszkiewicz na konferencji prasowej. Dodał, że spółka liczy, że pozyska 40 tys. klientów w pierwszym roku działalności.

Nowy bank kieruje swoją ofertę do mikro i małych przedsiębiorstw. Bank ma również ofertę depozytową dla klientów indywidualnych.

Obecnie FM Bank ma 60 placówek i zatrudnia 350 osób. Do końca roku chce zatrudnić kolejnych 50 osób.

Docelowa suma bilansowa banku (w ciągu 5 lat) to pow. 1,3 mld zł, wynika z przedstawionych założeń biznesowych. Docelowy zwrot z kapitału własnego (ROE) to ok. 30% a docelowy wskaźnik kosztów do przychodów to poniżej 0,6.

Udziałowcami FM Banku są fundusz private equity Abris Capital Partners, organizacja członkowska Grupy Banku Światowego International Finance Corporation oraz były prezes Getin Holding Piotr Stępniak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: FM Bank chce osiągnąć rentowność na przełomie 2011 i 2012 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl