SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem kanałów dokumentalnych. Discovery Channel wyprzedził TVP Historia

W marcu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Na drugie miejsce awansował Discovery Channel, który wyprzedził TVP Historię. Największym wzrostem pochwalić się mogła stacja H2, a na przeciwnym biegunie znalazł się Canal+ Discovery.

Udział kanału Fokus TV w marcu 2017 roku wyniósł 0,71 proc., po spadku względem marca 2016 roku o 19,32 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Z trzeciej na drugą lokatę awansował Discovery Channel. Jego udział w rynku to 0,66 proc., po wzroście o 10 proc.

Podium uzupełnia TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T (podobnie, jak Fokus TV). Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,59 proc., po spadku udziału w porównaniu do marca ub.r. o 6,35 proc. Stacja ta spadła z miejsca drugiego.

Na 21. miejscu uplasował się nowy kanał satelitarny Polsat Doku, który ruszył 10 lutego br. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne. Jej średni udział w marcu br., czyli w pierwszym pełnym miesiącu nadawania, wyniósł 0,04 proc.

Największym wzrostem pochwalić się mógł kanał H2, który awansował z  miejsca 20. na 18. Udział tej stacji w analizowanym miesiącu się podwoił do 0,08 proc.

Z kolei na przeciwnym biegunie znalazł się Canal+ Discovery, który w rankingu spadł z lokaty 22. na 23. Jego udział, po spadku o 50 proc., wyniósł 0,01 proc.

W grupie komercyjnej w lutym 2017 roku nowym liderem został Discovery Channel, który awansował z miejsca drugiego. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,89 proc., po wzroście o 3,49 proc.

Na drugą lokatę spadł Fokus TV, którego udział wyniósł 0,73 proc. (zmniejszył się on o 28,43 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,50 proc.; w dół o 12,28 proc.).

Również i w tej grupie wiekowej największym wzrostem pochwalić się mógł kanał H2, którego średni wynik zwiększył się o 150 proc. do 0,10 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się Polsat Viasat Nature - strata tego kanału wyniosła 66,67 proc. do 0,01 proc.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem kanałów dokumentalnych. Discovery Channel wyprzedził TVP Historia

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
precz z niektórymi stacjami które są głupie i fałszywe
Najgorsze są tutaj moim zdaniem stacje należące do Discovery Polska - kiedyś jeszcze w latach 90-tych może było to jeszcze warte oglądania, na pewno nie wszystko co tam było pokazywane i przekazywane - teraz to się od dawna nie nadaje do oglądania - głupoty same i nuda (...) mając dostęp do ich stacji wszystkie wykasowałem... Dotyczy to samo na przykład przejętych i zniszczonych - aby tylko nadawać reklamy - stacji z Grupy Polsat która jest najgorsza i beznadziejna we wszystkim, zachłanna i fałszywa - oglądać jakikolwiek kanał od nich to tragedia, masakra, strata czasu, stajesz się debilem - zatem też wszystkie wykasowane z Grupy Polsat - pytam na przykład - kto ogląda coś tak głupiego i beznadziejnego jak Super Polsat, Polsat Play, Polsat Cafe i inne... Najlepsza zatem jest tutaj na przykład TVP Historia, Fokus TV lub National Geographic.
odpowiedź
User
Exmartino
A gdzie w tym zestawieniu jest stacja Water Planet ? :)
odpowiedź
User
Mati
Jeśli oglądam tv, to tylko kanały dokumentalne. I niestety jest coraz gorzej...warte uwagi właściwie są tylko: TVP Historia, czasem National Geo i pojedyncze dokumenty (starsze z przed 2010 roku) na Discovery Science, Historia i Polsat Doku. Reszta to szrot - jakieś wojny magazynowe, wytapiacze złota, złomiarze i tak 24/7. Dramat. Kto to w ogóle ogląda? Robienie z ludzi idiotów - poziom zaawansowany.
odpowiedź