SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV na czele kanałów dokumentalnych w styczniu 2018, Discovery Channel wyprzedził TVP Historię

W styczniu 2018 roku liderem oglądalności kanałów dokumentalnych był Fokus TV, który zanotował największy wzrost w zestawieniu. Z kolei najwięcej straciły ex aequo BBC Brit i CBS Reality - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Udział kanału Fokus TV w styczniu 2018 roku wyniósł 0,90 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 11,11 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem była TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,59 proc. (w dół o 11,94 proc.).

Podium uzupełnia Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,56 proc., po wzroście udziału w porównaniu do stycznia 2017 roku o 9,80 proc.

Na 18. miejscu uplasował się nowy kanał satelitarny Polsat Doku, który ruszył 10 lutego ub.r., a jego średni udział w styczniu br. wyniósł 0,06 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Z kolei największy spadek ex aequo odnotowały dwie stacje: BBC Brit i CBS Reality, których udział zmalał 45,45 proc. do 0,06 proc.

W grupie komercyjnej w styczniu 2018 roku liderem też był Fokus TV. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,98 proc., po wzroście o 2,08 proc.

Drugi był kanał Discovery Channel, którego udział wyniósł 0,71 proc. (zwiększył się on o 5,97 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,48 proc.; w dół o 18,64 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem pochwalić się mógł kanał Polsat Viasat Nature, którego średni wynik się podwoił do 0,02 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazło się BBC Brit- strata tej stacji wyniosła 47,62 proc. do 0,11 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV na czele kanałów dokumentalnych w styczniu 2018, Discovery Channel wyprzedził TVP Historię

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl