SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fokus TV pokaże serial dokumentalny „Patrol Tatry” o strażnikach Tatrzańskiego Parku Narodoweg

W sobotę 12 października Fokus TV rozpocznie emisję nowego własnego serialu dokumentalnego pt. „Patrol Tatry”. Opowiada on o codzienności strażników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Producentem formatu jest spółka ZPR Media.

Article

Serial będzie emitowany w jakości 4K. Jego pierwszy sezon będzie liczył osiem 45-minutowych odcinków. Powstaje w ścisłej współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym i opowiada o codziennej służbie strażników Parku. Oprócz nich na ekranie pojawią się również ratownicy TOPR-u, właściciele schronisk górskich, taternicy i przyrodnicy.

- Uwierzyliśmy w ten serial z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, Tatry to góry niezwykłe i mimo że pozornie znane, to codziennie nas zaskakują. A po drugie, uznaliśmy, że warto pokazać naszą pracę, bo choć często niewidoczna dla turystów, to jest ogromnie odpowiedzialna, ważna dla tego miejsca i przede wszystkim wykonywana z pasją - komentuje Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 

„Patrol Tatry” jest oryginalną produkcją i autorskim formatem Fokus TV. Producentem wykonawczym jest firma ZPR Media, Ewa Latkowska i Katarzyna Sikorska-Jędral. Serial reżyseruje Bartosz Blaschke, znany m.in. z reżyserii niektórych odcinków serialu „Na dobre i na złe”, „Na sygnale” i „Ojca Mateusza”. Za zdjęcia (także w jakości 4K) odpowiadają: Jan Wierzejski, Bartłomiej Solik, Mikołaj Górecki i Andrzej Szulc.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w pierwszym półroczu 2019 roku Fokus TV był liderem wśród kanałów dokumentalnych, z udziałem 0,89 proc. w rynku oglądalności.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV pokaże serial dokumentalny „Patrol Tatry” o strażnikach Tatrzańskiego Parku Narodoweg

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl