SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fortis Bank: cele na 2010 r. to 400 mln zł kredytów hipotecznych, 2 mld zł kredytów dla firm

Fortis Bank Polska przeznaczy 2 mld zł na finansowanie korporacji i firm. Celem na 2010 rok jest także sprzedaż kredytów hipotecznych o wartości 400 mln zł i pozyskanie kilkudziesięciu tysięcy klientów detalicznych, poinformowali przedstawiciele Fortis Banku i BNP Paribas.

Fortis Bank: cele na 2010 r. to 400 mln zł kredytów hipotecznych, 2 mld zł kredytów dla firm

"Mamy 2 mld zł na kredyty dla polskich przedsiębiorstw. Chcemy też mocniej wejść w obsługę klientów detalicznych" - powiedział country manager BNP Paribas w Polsce Frederic Amoudru na konferencji prasowej w środę.

Środki te będą przeznaczone głównie na finansowanie obecnych klientów, ale bank zamierza też pozyskiwać nowych. Celem na ten rok jest obsługa ok. 2 tys. firm, zarówno lokalnych przedsiębiorstw i korporacji średniej wielkości, jak i grup międzynarodowych przez ok. 50 doradców w sieci 8 centrów biznesowych. Bank liczy także na obsługę podmiotów o rocznych obrotach powyżej 0,5 mln zł.

Fortis Bank chce być bankiem pierwszego wyboru dla klientów detalicznych. W tym roku zamierza zwiększyć liczbę klientów detalicznych do ok. 400 tys. z 350 tys. obecnie. W grudniu, w związku z nową ofertą kont, klienci indywidualni otworzyli 4 tys. nowych rachunków, a do 10 stycznia - 1,5 tys. kolejnych. Obecnie liczba aktywnych rachunków wynosi 150 tys.

"W tym roku chcemy pozyskać kilkadziesiąt tysięcy nowych klientów"- powiedział wiceprezes Jacek Obłękowski. Dodał, że grupą docelową są osoby o dochodach miesięcznych powyżej 2,5 tys. zł.

Główny nacisk w detalu bank położy na sprzedaż kredytów hipotecznych. "Driverem akcji kredytowej w tym roku ma być kredyt hipoteczny. W tym roku staniemy się bardzo aktywnym graczem. Chcemy sprzedać ponad 400 mln zł kredytów hipotecznych" - powiedział Obłękowski.

Bank w ramach nowej linii biznesowej personal finance będzie rozwijał sprzedaż trzech produktów - pożyczki gotówkowej, kart kredytowych oraz kredytów samochodowych.

W planach jest zwiększenie efektywności 250 placówek i rozwój kanałów alternatywnych -internetu i call-center, które mają przyciągnąć nowych klientów.

Amoudru poinformował, że bank nie zamierza włączyć w swoje struktury działającego w Polsce oddziału PNP Paribas. Będą one działały w modelu "jednej organizacji". "Te dwie jednostki ze swoją tożsamością prawną będą dobrze się uzupełniać i uzyskiwać synergie" - powiedział.

Oddział BNP Paribas skupi się na współpracy z największymi korporacjami i instytucjami w zakresie bankowości inwestycyjnej, zaś bank skoncentruje się na obsłudze dużych polskich i międzynarodowych firm, zapewniając finansowaniu krótko- i długoterminowym, usługi cash management i finansowania handlu.

W maju ub. roku sfinalizowane zostało przejęcie pakietu kontrolnego Fortis Banku Belgia przez grupę BNP Paribas. Tym samym, polski Fortis Bank poprzez swojego bezpośredniego właściciela dołączył do struktur BNP Paribas.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fortis Bank: cele na 2010 r. to 400 mln zł kredytów hipotecznych, 2 mld zł kredytów dla firm

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl