SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fortuna stawia na Czechy. Zapowiada przyspieszenie uruchomienia loterii

Operator sieci zakładów wzajemnych Fortuna Entertainment Group (FEG) przyśpiesza uruchomienie loterii w Czechach. Zdrapki wystartują w maju, a terminale i gry liczbowe – już na przełomie lipca i sierpnia, poinformowała spółka w komunikacie.

Fortuna stawia na Czechy. Zapowiada przyspieszenie uruchomienia loterii

„Fortuna Entertainment Group mając na uwadze bieżące zmiany na rynku, przyśpiesza przygotowania do uruchomienia projektu loterii. Sprzedaż komercyjna zdrapek rozpocznie się już w maju 2011 roku. Natomiast uruchomienie gier liczbowych planowane jest na przełom lipca i sierpnia tego roku – o 3 miesiące wcześniej niż pierwotnie planowano" – czytamy w komunikacie.

W ciągu ostatnich kilku dni Fortuna odnotowała zapytania ze strony aktualnych operatorów terminali loterii Sazka w Czechach, dotyczące możliwości nawiązania współpracy. Grupa jest zainteresowana spełnieniem tych oczekiwań w możliwie najkrótszym czasie – podała firma. Firma Sazka ma obecnie duże kłopoty finansowe.

„W lipcu zamierzamy uruchomić 1.000 pierwszych terminali internetowych, oferujących jeden rodzaj loterii, jak również usługę doładowania za pośrednictwem wszystkich działających na rynku czeskim operatorów telefonii komórkowej. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie zaspokoimy w tak krótkim czasie całego popytu, dlatego na tym etapie wybierzemy dostawców według ustalonych wcześniej kryteriów. Zalicza się do nich przede wszystkim najlepsza lokalizacja punktów sprzedaży dla loterii Fortuny. Tym samym w grupie dostawców mogą się znaleźć zarówno dotychczasowi operatorzy terminali Sazka, jak i inne firmy działające na rynku" – powiedział Martin Illner, dyrektor generalny projektu loterii Fortuny, cytowany w komunikacie.

Zaznaczył, że FEG chce prowadzić rozmowy z wszystkimi zainteresowanymi operatorami i zaoferować im długoterminowe, korzystne dla obu stron kontrakty. Liczy, że stosowne porozumienia zostaną zawarte jeszcze przed dostarczeniem naszych terminali do punktów sprzedaży. Do końca 2011 roku planuje oddać kolejne 1000 internetowych terminali – podała również spółka.

„Kategorycznie zaprzeczamy doniesieniom o współpracy z Sazka. Nie łączy nas żadne porozumienie z tym operatorem i taka współpraca nie leży w kręgu naszego zainteresowania. Koncentrujemy się na możliwie najszybszym uruchomieniu naszego projektu loterii w Czechach. Dokładamy wszelkich starań, aby uruchomić gry liczbowe i związane z nimi usługi zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami" – dodał Martin Illner.

„Jesteśmy przekonani, że nasi partnerzy biznesowi oraz klienci będą w pełni usatysfakcjonowani transparentną i atrakcyjną ofertą loterii, proponowaną przez operatora należącego do stabilnej finansowo spółki, notowanej na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Pradze" – powiedziała Lenka Janouchová, dyrektor marketingu projektu loterii Fortuny.

Gry liczbowe mają szansę przyciągnąć nie tylko dotychczasowych uczestników tradycyjnej i popularnej na czeskim rynku gry Sportka. Oferta ma potencjał z punktu widzenia interesujących warunków dla partnerów handlowych oraz graczy, oferty atrakcyjnego systemu jackpot, prostej obsługi gry oraz większej liczby różnych nagród – oceniła firma.

Operator sieci zakładów wzajemnych Fortuna Entertainment Group N.V. miała 17,37 mln euro skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w 2010 roku wobec 16,93 mln euro zysku rok wcześniej. Suma wpłaconych składek wyniosła 384,17 mln euro wobec 337,88 mln euro rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fortuna stawia na Czechy. Zapowiada przyspieszenie uruchomienia loterii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl