SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fox Kids dla dzieci

II edycja Akademii Fox Kids zakończona

Telewizja Fox Kids ogłosiła zakończenie drugiej edycji autorskiego programu edukacyjnego - Akademii Fox Kids. Ideą Akademii jest rozwijanie dziecięcej wrażliwości oraz pogłębianie ich umiejętności i wiedzy o sztuce poprzez wykłady, zajęcia praktyczne i spotkania z twórcami.

W dniach 14-21 sierpnia br. we Władysławowie - Chłapowie odbywały się artystyczne warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży w wieku 9-14 lat. Pobyt 50 osób w Akademii Fox Kids był główną wygraną w konkursach na temat Fox Kids.

Podczas siedmiu ekscytujących dni laureaci uczestniczyli w plenerowych warsztatach twórczych, przygotowanych przez doświadczonych pedagogów-artystów z Fundacji Atelier. Artyści przybliżyli uczestnikom magiczny świat sztuk plastycznych. Na warsztaty składały się wykłady, spotkania, ćwiczenia w plenerze, wycieczki i zajęcia sportowe.
Wykłady dotyczyły szeregu tematów z historii sztuki i miały za zadanie przybliżyć dzieciom różne techniki malarskie. Podczas plenerów używane były zarówno tradycyjne techniki i materiały, takie jak farby, węgiel, pastele, jak również te istniejące w naturalnym otoczeniu, np. kamień, woda, piasek. Oprócz zabawy w artystów plastyków uczestnicy wzięli udział w wycieczce do pracowni wyrobów z bursztynu, zwiedzili Fokarium i Hel.
Akademia zakończyła się wernisażem i aukcją prac przygotowanych przez uczestników warsztatów sfilmowaną przez telewizję Multimedia. Zebrane pieniądze zostały przekazane na ręce Burmistrza Władysławowa, który objął projekt honorowym patronatem.
Reportaż z drugiej edycji Akademii Fox Kids zostanie wyemitowany na antenie stacji w najbliższych miesiącach. Wszelkie informacje dotyczące Akademii będą również dostępne na stronie internetowej www.foxkids.pl. Pełne dane o kolejnej edycji tego wyjątkowego programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży zostanie ogłoszona jesienią br.

Akademia Fox Kids zadebiutowała w lutym br. Na pierwszą edycję 3-dniowych warsztatów poświęconych zagadnieniom filmu Fox Kids zaprosiło 33 dzieci. Podczas warsztatów dzieci uczestniczyły w spotkaniach z aktorami najpopularniejszych seriali w Polsce, w pokazie specjalnym kina trójwymiarowego oraz w studio dubbingowym Kobalt, gdzie podkładały głos do bajki. Uwieńczeniem warsztatów było stworzenie przez nich swoich własnych etiud filmowych.

Projekt realizowany jest we współpracy z wybranymi sieciami kablowymi w Polsce, w tym m.in.: z Multimediami, Vectrą, ASTER, Autocomem, Śląską Telewizją Kablową, Stream Communications, TK Elsat oraz z platformą cyfrową Cyfra+.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fox Kids dla dzieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl