SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fox News ukarana za zatajenie dowodów w procesie o zniesławienie

Sędzia sądu w Delaware Eric Davis podjął decyzję o ukaraniu stacji telewizyjnej Fox News oraz jej spółki-matki Fox Corp. za zatajenie dowodów w sprawie zniesławienia firmy Dominion Voting Systems, produkującej maszyny wyborcze. Sędzia rozważa także dalsze dochodzenie i sankcje wobec stacji za ukrywani dowodów w procesie.

Article

W USA trwa postępowanie wytoczone Fox News przez firmę Dominion Voting Systems [DVS], produkującą maszyny obsługujące głosy w wyborach w Stanach Zjednoczonych. Spółka domaga się od telewizji Ruperta Murdocha gigantycznego odszkodowania w wysokości 1,6 mld dolarów za zniesławienie, polegające na wygłaszaniu wielokrotnie na antenie stacji tez, jakoby maszyny DVS były wykorzystywane do oszustw wyborczych w trakcie głosowania na prezydenta w listopadzie 2020 roku. Narrację o "sfałszowanych wyborach" pokonany przez Joego Bidena Donald Trump formuje po dziś dzień, mimo braku jakichkolwiek dowodów. Nigdy też nie wycofał się ze słów o fałszerstwach wyborczych.

Kilka tygodni temu w ramach postępowania przygotowawczego Dominion Voting Systems ujawniła dokumenty z treściami wiadomości SMS kilku twarzy stacji, z których wynikało, że prywatnie nie wierzyli w słowa Trumpa, ale lansowali na wizji tezy o wyborczych oszustwach.

W czasie rozprawy sądowej w tym tygodniu prawnicy Dominion Voting Systems odtworzyli nagrania producenta Fox News Abby Grossberg z 2020 roku, które nie zostały przekazane prawnikom Dominion podczas dochodzenia. Za to sędzia ukarał stację, a dodatkowo przyznał DVS prawo do przeprowadzenia dodatkowego przesłuchania na koszt Fox News.

Abby Grossberg, była producentka programów Marii Bartiromo i Tuckera Carlsona, pozwała Fox News, stwierdzając, że jej wcześniejsze zeznania zostały wymuszone. W nowej wersji powiedziała przed sądem, że nagrała rozmowy z Rudym Giulianim, Sidneyem Powellem i innymi osobami ze ścisłego grona współpracowników Donalda Trumpa.

Proces między Fox News a Dominion Voting Systems ma się rozpocząć za kilka dni.

Dołącz do dyskusji: Fox News ukarana za zatajenie dowodów w procesie o zniesławienie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl