SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fox zmienia dyrektora i rozwija Tubi Media Group

Fox Corporation uruchomiła Tubi Media Group, aby zgromadzić swoje firmy cyfrowe pod kierownictwem nowo mianowanego dyrektora generalnego Paula Cheesbrougha. Założyciel i dyrektor generalny Tubi, Farhad Massoudi, ustąpił ze stanowiska.

Article

Nowy oddział będzie mieścił Tubi Streaming, start-upy technologiczne: Credible i Blockchain Creative Labs, a także platformy i zespoły dla szerszej cyfrowej działalności Foxa w sporcie, wiadomościach i rozrywce.

Zakup Tubi przez Fox

Fox Corporation nabyła Tubi trzy lata temu za 440 mln USD. Od tego czasu podobno otrzymała oferty sprzedaży platformy AVoD i odrzuciła mnóstwo „niezamówionych ofert”, które sięgały kwoty 2 miliardów dolarów.

Fox Corporation wychodzi z założenia, że utworzenie nowego działu „odzwierciedla rosnącą dynamikę cyfrowych biznesów Foxa i zapewni niezbędną strategię i przywództwo, aby przenieść je na wyższy poziom”.

Rozwój streamingu

Koncentrując się na usługach streamingowych, reklamowych i inżynieryjnych, Tubi Media Group będzie kierowana przez Paula Cheesbrougha, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora ds. technologii i prezesa ds. cyfrowych w Fox Corporation, gdzie nadzorował przejęcie i zarządzanie Tubi.

Nadal będzie pracował w Los Angeles i podlegał Lachlanowi Murdochowi, prezesowi wykonawczemu i dyrektorowi generalnemu Fox Corporation, który powiedział, że nowy dyrektor generalny Tubi Streaming zostanie ogłoszony „w najbliższej przyszłości”, podczas gdy Massoudi pozostanie na stanowisku w okresie przejściowym do końca czerwca.

Oświadczenia dyrektorów

„Nasze strategiczne przejęcie Tubi w 2020 roku stanowiło kamień węgielny dla nowej wizji streamingu, która pod kierownictwem Paula i Farhada doprowadziła do rekordowego wzrostu i jest obecnie zdecydowanym liderem rynku AVoD w USA” — powiedział Murdoch.

„Budując tę dynamikę i obserwując silny wzrost przychodów cyfrowych w całej naszej firmie, nadszedł właściwy czas, aby połączyć te wysiłki w nową jednostkę biznesową, której zadaniem będzie kierowanie naszą ekspansją cyfrową i partnerstwo z naszymi markami co zaowocuje dalszym wzrostem przychodów” – wyjaśnił Lachlan Murdoch.

Paul Cheesbrough dodał: „Mamy niesamowity rozmach w naszym portfolio cyfrowym w Fox i to przywilej przewodzić i nadzorować kolejnemu etapowi rozwoju firmy”.

 

Dołącz do dyskusji: Fox zmienia dyrektora i rozwija Tubi Media Group

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl