SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dokument discovery+ Originals o papieżu Franciszku w player.pl

Wiosną do oferty Playera trafi film dokumentalny „Francesco”. Reżyserem i producentem jest nominowany do Oscara Evgeny Afineevksy.

„Francesco”; fot. discovery+ Originals Article

Najnowsza produkcja discovery+ Originals ma przedstawiać kulisy codziennej posługi papieża Franciszka. W filmie poruszane będą takie zagadnienia jak: zmiany klimatu, kwestie migracji i przyjmowania uchodźców, wzmocnienie pozycji kobiet, wykorzystywanie seksualne i tematy LGBTQ czy pandemia.

Jak czytamy w opisie „produkcja zabiera widzów w podróż, która zwraca uwagę na niespotykaną empatię lidera dającego nadzieję w tych bezprecedensowych czasach. Twórcy filmu rozważają nowe podejścia do stylu życia i kierunków rozwoju społeczeństwa w XXI w.”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Produkcja przedstawia również papieża z perspektywy osób, które się z nim zetknęły. Twórcy rozmawiają z bratankiem Jose Ignacio Bergoglio, papieżem Benedyktem XVI, Juanem Carlosem Cruzem, ofiarą i działaczem na rzecz ofiar molestowania seksualnego oraz siostrą Normą Pimentel, rzeczniczką uchodźców.

Evgeny Afineevksy reżyserem i producentem

Reżyserem i głównym producentem jest Evgeny Afineevsky. Za produkcje odpowiadają również: Den Tolmor, Eric Esrailian, Teri Schwartz, a producentami wykonawczymi są: Ted Hope, Colleen Camp, Mark Monroe, Tomáš Srovnal, Michelle Bertrán Neve, Svetlana Chistyakova, Bonnie Abaunza, Bohdan Batruch, Regina K. Scully, Elba Luis Lugo, Geralyn White Dreyfous, Robert Fyvolent. Firmami produkcyjnymi są Afineevsky-Tolmor Production wraz z UCLA School of Theatre, Film and Television (UCLA TFT), PFX - Postproduction and Visual Effects Studio, we współpracy z Diamond Docs. Za usługi doradcze w zakresie dystrybucji odpowiada ICM Partners. Umowa została wynegocjowana przez ICM Partners w imieniu twórców filmu.

- Jestem niezmiernie zaszczycony, że papież Franciszek pozwolił mi być świadkiem swojej działalności i stworzyć ten inspirujący przekaz poświęcony najbardziej palącym problemom, przed którymi stoi dziś ludzkość. Jego zaangażowanie na rzecz ludzi na całym świecie wyprowadzi nas z tego trudnego momentu. Dla wielu Ojciec Święty jest latarnią wskazującą drogę. Każdego dnia pokazuje nam, jak budować lepsze jutro - komentuje Evgeny Afineevksy, reżyser i producent dokumentu.

Premiera wiosną w player.pl

Globalny debiut filmu „Francesco” zaplanowany jest wiosną tego roku. Tytuł pojawi się również w Polsce. Będzie go można obejrzeć na platformie Player, w kolekcji discovery+.

- Premiera filmu „Francesco” na discovery+ to dla nas ogromny powód do dumy. Produkcja pozwala z bliska przyjrzeć się jednemu z najbardziej cenionych i wpływowych przywódców świata, papieżowi Franciszkowi. Bardzo cieszymy się, że nad tym ważnym projektem możemy współpracować z tak utalentowanym narratorem, jak Evgeny. To przykład na to, że potrafimy rozszerzać ofertę discovery+ w taki sposób, by odbiorcy na całym świecie zyskiwali dostęp do coraz większej liczby różnorodnych produkcji oryginalnych - informuje Lisa Holme, group svp of content and commercial strategy w Discovery, Inc.

Według badania Gemius/PBI w grudniu ub.r. player.pl miał 3,49 mln użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dokument discovery+ Originals o papieżu Franciszku w player.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl