SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Francuski rząd zakazuje korzystania z TikToka i Netflixa na telefonach urzędników państwowych

Rząd Francji zakazał w piątek ze skutkiem natychmiastowym instalowania i używania tzw. aplikacji rozrywkowych, w tym TikToka i Netflixa, na telefonach służbowych urzędników państwowej służby cywilnej.

Article

Aplikacje te „nie posiadają wystarczającego poziomu cyberbezpieczeństwa i ochrony danych, aby mogły być wdrażane na urządzeniach rządowych” – informuje komunikat ministra transformacji i służb publicznych Stanislasa Gueriniego. Zwolnienia z zakazu mają być udzielane „ze względu na potrzeby zawodowe”.

„Rząd ma obowiązek chronić Francję przed ewentualnym atakiem na jej bezpieczeństwo i suwerenność” - dodał minister cyfryzacji Jean-Noel Barrot, cytowany przez dziennik „Le Figaro”.

Zakaz dotyczy 2,5 mln urzędników służby cywilnej. Telefony osobiste urzędników nie są nim objęte.

„Francja idzie w ślady Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii i Belgii, które w imię ostrożności zakazały używania TikToka na telefonach komórkowych urzędników państwowych i członków swoich rządów” – komentuje „Le Figaro”.

Jak podkreśla dziennik, pełna lista zakazanych aplikacji rozrywkowych nie jest znana. Wiadomo, że oprócz TikToka i Netflixa znajduje się na niej również popularna gra Candy Crush.

Dołącz do dyskusji: Francuski rząd zakazuje korzystania z TikToka i Netflixa na telefonach urzędników państwowych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ech
Telefony służbowe w firmach, urzędach powinny być zarządzane przez systemy klasy MDM. Generalnie (podobnie jak na komputerach służbowych) pracownicy nie powinni ot tak sobie instalować dowolnych aplikacji (dotyczy to nie tylko Netflixa czy TitToka). Smartfon to miniaturowy komputer i należy stosować wobec niego analogiczne polityki bezpieczeństwa jak wobec komputerów stacjonarnych czy notebooków. Niestety świadomość decydentów wobec zagrożeń dla smartfonów kuleje. Wiele firm, urzędów w ogóle reguluje i nie kontroluje co pracownicy robią/instalują na służbowych telefonach. Od rozrywkowych aplikacji są telefony prywatne.
8 0
odpowiedź
User
No
Okazało się że jest jeszcze większy sługa USA od Polski.
0 3
odpowiedź