SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter
Z ostatniej chwili

Francuski rząd zapowiada skuteczną walkę z piractwem, Canal+ deklaruje współpracę

Françoise Nyssen, francuska minister kultury obiecała skuteczniejszą niż dotąd walkę z piractwem treści wideo w internecie. Według planów strony oferujące nielegalny streaming filmów z pominięciem praw autorskich mają być szybko wykrywane i na stałe blokowane. Wsparcie dla działań francuskiego rządu zadeklarowała Grupa Canal+ podkreślając, że chce aktywnie uczestniczyć we wprowadzaniu nowych rozwiązań prawnych.

Françoise Nyssen, minister kultury Francji, fot.: Didier Plowy/WikipediaArticle

Skuteczną walkę z pirackimi treściami wideo w sieci Françoise Nyssen zapowiedziała podczas spotkania z francuskimi filmowcami, których dzieła mają reprezentować kraj podczas nadchodzącej tegorocznej edycji festiwalu w Cannes (8 – 19 maja br.).

Francuska minister kultury podkreśliła, że piractwo treści filmowych jest obecnie plagą, z którą nie mogą poradzić sobie obowiązujące przepisy nieprzystające do metod dystrybucji nielegalnych plików stosowanych dzisiaj przez piratów.

Nyssen zaznaczyła, że obecnie 80 proc. internetowego piractwa wideo to serwisy streamingowe oraz strony pozwalające na ściąganie nielegalnych kopii filmów, zaś na drugi plan schodzą takie metody udostępniania pirackich filmów jak platformy p2p.

Przedstawicielka francuskiego rządu zapowiedziała, że w przygotowaniu są nowe regulacje, które pozwolą na sprawne identyfikowanie w sieci pirackich serwisów wideo, i co ważniejsze trwałe blokowanie zarówno tych serwisów, jak i powiązanych z nimi witryn.

Nyssen podkreśliła także znaczenie mechanizmów umożliwiających odcięcie pirackich platform od ich źródeł przychodów, m.in. od reklam czy usług finansowych zapewniających prywatność. Według francuskiej minister kultury konieczne jest zmodyfikowanie HADOPI – prawa zwalczającego piractwo, które obowiązuje we Francji od 2009 r., jednak obecnie nie jest dość skuteczne w walce z łamaniem praw autorskich.

Według zapowiedzi konkretne propozycje przepisów mają się pojawić we francuskiej debacie już niebawem. Odpowiadając na deklaracje Nyssen Grupa Canal+ wydała komunikat w pełni popierający zamiary francuskiego rządu. Podkreślono w nim, że firma co roku przeznacza na finansowanie francuskich i europejskich filmów ok. 500 mln rocznie będąc największym inwestorem w kinematografię na starym kontynencie.

- Zawsze byliśmy też na czele wszelkich inicjatyw zmierzających do ograniczenia plagi piractwa - zaznaczył Canal+. - Stworzenie prawnych warunków do szybkiego i trwałego blokowania pirackich stron internetowych daje szansę na zastosowanie nowych, dynamicznych sposobów walki z piractwem, które sprawdziły się już poza granicami Francji. Grupa Canal+ jest do dyspozycji i będzie aktywnie uczestniczyć w tworzeniu nowych regulacji - podkreślono w komunikacie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Francuski rząd zapowiada skuteczną walkę z piractwem, Canal+ deklaruje współpracę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl