SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fratria wydawcą nowego miesięcznika „Fronda”. Grzegorz Górny naczelnym

Wydawnictwo Fratria, wydawca m.in. tygodnika „W Sieci”, w piątek 30 stycznia br. wprowadzi na rynek miesięcznik „Fronda”, którego redaktorem naczelnym został Grzegorz Górny. Tytuł będzie tworzony we współpracy z Wydawnictwem Fronda.

Article

- Od dawna przygotowywaliśmy się do wydania pisma społeczno-kulturalnego i niepolitycznego, które będzie nowoczesne w formie przekazu, layoucie i w sposobie narracji - mówi Tomasz Przybek, prezes Fratrii.

Nowa odsłona „Frondy” będzie miesięcznikiem poświęconym znanym postaciom, wydarzeniom oraz zjawiskom cywilizacyjnym, kulturowym, obyczajowym i naukowym - kierowanym do czytelnika, dla którego ważne są sprawy ducha i wiary oraz wartości wspólnotowe, związane z patriotyzmem i rodziną.

- Chcemy prezentować sylwetki pozytywnych bohaterów zbiorowej wyobraźni i robić to w sposób odpowiadający wrażliwości większości Polaków, przywiązanych do tradycyjnych wartości, życia rodzinnego i dorobku chrześcijaństwa - wyjaśnia Grzegorz Górny.

Wydawnictwo Fratria podjęło współpracę z Wydawnictwem Fronda, wydawcą książek i kwartalnika pod nazwą „Fronda Lux” (w przeszłości jego naczelnym był właśnie Górny), uzyskując licencję na wydawanie tytułu. Spółka nie boi się, że czytelnicy będą mylić jej miesięcznik z kwartalnikiem o bardzo podobnej nazwie.

- Dwa zupełnie inne zespoły redakcyjne, szaty graficzne, formaty, papier, cykle wydawnicze gwarantują niepowtarzalność - mówi Wirtualnemedia.pl Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii ds. redakcyjnych. Podkreśla on, że kwartalnik „Fronda Lux” to bardzo poważne, pogłębione i analityczne pismo, które ma swoich wiernych czytelników. - Nasz projekt -miesięcznika „Fronda” stoi na innej półce, obok pozostałych miesięczników lifestylowych - mówi Karnowski.

Wydawana przez Fratrię  „Fronda” będzie współtworzona przez cały zespół spółki, ale będzie mieć też niezależną redakcję. W pierwszym numerze miesięcznika znajdą się teksty autorstwa Piotra Skwiecińskiego, Mai Narbutt, Roberta Tekieli, Macieja Pawlickiego, Łukasza Adamskiego, Marcina Kołpanowicza, Andrzeja R. Potockiego, Marcina Wikły. Będzie też rozmowa Grzegorza Górnego z Darkiem „Maleo” Malejonkiem, współtwórcą projektu „Panny wyklęte”.

Miesięcznik ukazywać się będzie w formacie 210 na 280 mm, w nakładzie 50 tys. egz. i w cenie 9,90 zł. Autorem layoutu pisma jest Michał Korsun.

>>> Zobacz Jedynki gazet i magazynów w naszym nowym serwisie

Kampania reklamowa wprowadzająca tytuł na rynek realizowana będzie w mediach własnych wydawcy, a także w innych tytułach prasowych, w radiu i w portalach horyzontalnych. Będą też działania w mediach społecznościowych. Kampanię wspiera agencja Apella.

Fratria jest wydawcą m.in. tygodnika „W Sieci”, miesięczników „W Sieci Historii” i „Gazeta Bankowa” oraz portalu wPolityce.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fratria wydawcą nowego miesięcznika „Fronda”. Grzegorz Górny naczelnym

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
stary druh z wro
"ale będzie mieć też dedykowaną redakcję" - do Grzegorza Górnego: nie dopuszczaj, proszę, takich nowomownych, hm... dziennikarzełków. Wiesz, o co chodzi... Język polski jest fajny ;-) i nie trzeba robić kalek językowych (w dodatku złych!!! ...bo zadedykować to ja mogę komuś książkę albo piosenkę... Ale Ty to wiesz). Nie podzielam wszystkich Twoich poglądów, ale trzymam kciuki! Serio!
14 8
odpowiedź
User
hmm
pierwszy numer na 100% kupię. Czy się spodoba, opinię przedstawię pózniej;]
16 12
odpowiedź
User
K.
Grzegorzu! Nie "miesięcznik Grzegorza Górnego", a "miesięcznik poświęcony"!
11 13
odpowiedź
User
plusk
Zatem powstała miesięczna wersja W Sieci tylko jeszcze bardziej kościółkowa.
15 18
odpowiedź
User
Tryt
Odważne i tak trzeba. Brakowało takiego pisma na półce - oczywiście trzeba przeczytać pierwszy numer to zobaczymy jak jest.
19 10
odpowiedź