SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja Biedronki pomoże seniorom. 50 milionów złotych budżetu na start

Grupa Jeronimo Martins Polska utworzyła Fundację Biedronki, której misją jest niesienie pomocy osobom starszym i przyczynianie się do poprawy jakości ich życia. To pierwsza tego typu inicjatywa firmy. Budżet fundacji wyniesie w tym roku 50 milionów złotych.

Pedro Soares dos Santos, prezes Grupy Jeronimo MartinsArticle

Fundacja Biedronki w swoich celach statutowych wymienia przeciwdziałanie ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych oraz dążenie do poprawy jakości ich życia. Będzie także wspierała wolontariat.

- Polska to nasz najważniejszy rynek. Dlatego tworzymy tu fundację dla seniorów. Naszą ludzką odpowiedzialnością jest dbałość o osoby starsze - mówił na konferencji inaugurującej projekt fundacji Pedro Soares dos Santos, prezes zarządu Grupy Jeronimo Martins. - To dzięki Polsce Biedronka mogła się tak rozwinąć, a my czujemy związaną z tym odpowiedzialność. Właśnie z tego powodu uruchamiamy Fundację Biedronki, która skupi się na grupie osób, zmagających się z bardzo poważnymi wyzwaniami - dodaje.

50 milionów zł  dla Fundacji Biedronki. Hasłem "Dobrze długo żyć"

Wytyczaniem strategicznych osi działania nowej organizacji będzie zajmować się rada fundacji, w której skład wejdą prof. dr hab. Anna Giza–Poleszczuk (socjolog i specjalistka w dziedzinie kapitału społecznego), siostra Małgorzata Chmielewska (przełożona wspólnoty „Chleb Życia", prowadząca domy dla osób bezdomnych, chorych oraz dla samotnych matek), prof. dr hab. Jerzy Hausner (promotor ekonomii wartości opartej na solidaryzmie społecznym).

Ponadto w radzie fundacji zasiądą przedstawiciele Grupy Jeronimo Martins: Pedro Soares dos Santos, prezes Grupy, Sara Miranda, dyrektor komunikacji i CSR Grupy oraz Marta Maia, dyrektor personalna firmy.

Fundacja Biedronki z programem „Na codzienne zakupy"

Pierwszym projektem, który będzie realizowany we współpracy Fundacji Biedronki i Caritas Polska, jest program „Na codzienne zakupy". W 2020 roku pomocą nim zostanie objętych 10 tys. potrzebujących seniorów. Od kwietnia br. do stycznia 2021 r. będą oni otrzymywać wsparcie finansowe w wysokości 100 zł lub 150 zł miesięcznie na karcie przepłaconej. Kart będzie można używać na zakupy w sklepach Biedronka.

Osoby objęte programem mogą liczyć na opiekę wolontariusza Caritas, który pomaga im w zakupach albo towarzyszy w codziennych zajęciach.

Biedronka z 3 tys. sklepów i 12,6 mld euro wpływów

Biedronka jest największą siecią handlową w Polsce. W ub.r. przychody sprzedażowe sieci zwiększyły się o 7,9 proc. do 12,621 mln euro, a w ujęciu like-for-like wzrost wyniósł 5,8 proc. Liczba sklepów zwiększyła się o 102 do 3 002. W br. ma przybyć ponad 100, a w tysiącu będą działały kasy samoobsługowe.

Z początkiem 2020 roku Jeronimo Martins Polska podwyższyło wynagrodzenia. Pracownicy sklepów zarabiają miesięcznie o 100-350 zł brutto więcej, a osoby zatrudnione w centrach dystrybucyjnych - o 150-500 zł brutto więcej. Podwyżka dotyczy prawie 57 tys. osób.

Jeronimo Martins Polska jest jednym z największych reklamodawców w naszym kraju. Według danych Kantar Media w ub.r. cennikowe wydatki reklamowe firmy w mediach pozainternetowych wyniosły 532,86 mln zł, o 33,3 proc. więcej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundacja Biedronki pomoże seniorom. 50 milionów złotych budżetu na start

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl