SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Fundacja Polsat - Dzieciom Azji"

Fundacja Polsat 11 stycznia 2005 r. rozpoczyna zbieranie pieniędzy na rzecz najmłodszych ofiar fali tsunami i trzęsienia ziemi w Azji

Akcja prowadzona jest pod hasłem "Fundacja Polsat - Dzieciom Azji".

Ocenia się, że w wyniku fali tsunami, która spustoszyła wybrzeża 13 azjatyckich krajów, ucierpiało  1.5 mln dzieci, z czego osieroconych zostało około 35 tysięcy. Zniszczone zostały szkoły, przedszkola i przychodnie. Wśród zagrożeń, jakie pojawiły się po katastrofie, UNICEF, organizacja ONZ ds. dzieci, wymienia m.in.  choroby, głód i narastające zjawisko handlu dziećmi, w wyniku którego trafiają one w ręce pedofilów lub do nielegalnych biur adopcji.   W  krajach mocno dotkniętych kataklizmem (np. na Malediwach) rządy zawiesiły naukę w szkołach na okres roku.  Jednym z priorytetowych celów organizacji niosących pomoc w tamtym regionie, jest zapewnienie im możliwości powrotu do zdrowia i normalnego życia.

Kampania będzie trwać od  11 stycznia do  31 stycznia br. Akcji towarzyszy aktywna promocja na antenie Polsatu, TV 4 oraz TV Puls. Partnerem akcji jest Radio Zet.
Aby wesprzeć akcję "Fundacja Polsat - Dzieciom Azji" należy wysłać sms o treści DZIECI pod numer Fundacji Polsat 7301 (koszt sms-a to 3 złote plus VAT).

Pieniądze uzyskane ze zbiórki zostaną w całości przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej. Jej przedstawiciele ustalają obecnie na Sri Lance konkretne możliwości niesienia pomocy dzieciom, które ucierpiały w kataklizmie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Fundacja Polsat - Dzieciom Azji"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl