SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczno-psychiatryczne w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Amazon sponsorem

Fundacji TVN we współpracy z Amazonem otworzyła gabinety psychologiczno-psychiatryczne, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w głowie”. - Chcemy uświadamiać i pokazywać, jak ważne jest, w jakich warunkach osoby z problemami psychicznymi są diagnozowane i poddawane terapii - mówi Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN.

Uroczyste otwarcie gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi; fot. Fundacja TVN Article

Nowe gabinety psychologiczno-psychiatryczne w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki przy ul. Rzgowskiej 281/289 w Łodzi to pierwszy efekt współpracy Fundacji TVN i firmy Amazon w ramach projektu społecznego Fundacji pod nazwą „Zdrowie w głowie”. Celem inicjatywy jest stworzenie w szpitalach na terenie całej Polski miejsc dla dzieci i dorosłych przeznaczonych do spotkań z psychologami, terapeutami i lekarzami psychiatrami.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na nową przestrzeń w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi o powierzchni 120 m2 składają się dwa gabinety psychologiczno-psychiatryczne, bawialnia oraz sala spotkań pełniąca funkcję pokoju wyciszenia, a także miejsca do spotkań rodziców z dziećmi oraz dla rodziców w kryzysie, gdzie będą mogli porozmawiać z psychologiem bez obecności dziecka.

- Wszystko zaczęło się w 2020 roku, gdy podjęliśmy decyzję o budowie pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży na terenie Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Wtedy wiedzieliśmy, że jedno miejsce to za mało i tak powstała ogólnopolska akcja „Zdrowie w głowie”, której celem jest wsparcie polskiej psychiatrii. Tworzymy dedykowane miejsca do terapii dla dzieci oraz osób dorosłych. Pacjenci oraz ich rodziny będą mieli zapewnione dogodne warunki do spotkań i leczenia, a lekarze psychiatrzy i terapeuci do swojej ciężkiej pracy. Chcemy uświadamiać i pokazywać, jak ważne jest, w jakich warunkach osoby z problemami psychicznymi są diagnozowane i poddawane terapii. Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani, bezpieczni - komentuje Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN.

Projekt kosztował niemal 1,5 mln zł

Całkowity koszt projektu wyniósł 1,47 mln zł brutto. Całość tej kwoty została pokryta przez Fundację TVN i firmę Amazon. Pokoje przyjęć zostały przygotowane przez fachowców, których pracę nadzorowała Dorota Szelągowska, projektantka wnętrz znana m.in. z programu TVN „Totalne remonty Szelągowskiej”.

- Jako Amazon angażujemy się w wiele inicjatyw, odpowiadając na aktualne, ważne wyzwania społeczne w szczególności dotyczące dzieci. Jednym z nich jest kryzys zdrowia psychicznego. Dlatego także w tym roku połączyliśmy siły z Fundacją TVN. W ramach projektu „Zdrowie w głowie” przekazaliśmy milion dolarów na realizację remontów oddziałów szpitalnych. Cieszy nas, że do projektu „Zdrowie w głowie” włączyli się też nasi pracownicy, którzy z dużym zaangażowaniem pomagają przy remontach, wykorzystując swoje pasje i talenty. Współpraca z Dorotą wyzwala w nich dodatkowe pokłady kreatywności. Możemy powiedzieć, że to prawdziwa „Ekipa z pasją” - mówi Barbara Krystosiak, managerka ds. projektów społecznych Amazon w Europie Środkowo-Wschodniej.

W uroczystości otwarcia gabinetów (odbyło się w czwartek, 23 listopada) wzięli udział m.in.: dr hab.n.med. Iwona Maroszyńska - dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, Katarzyna Kolenda-Zaleska - prezes Fundacji TVN, Dorota Szelągowska - gospodyni programu „Totalne remonty Szelągowskiej” emitowanego na antenie TVN oraz projektantka nowo otwartych gabinetów i Barbara Krystosiak - managerka ds. projektów społecznych Amazon w Europie Środkowo-Wschodniej.

- W Matce Polce pacjent jest najważniejszy. Robimy wszystko, by ratować zdrowie i życie naszych podopiecznych. Dziś mamy dostęp do najnowocześniejszych technologii medycznych. Ale nawet one nie są w stanie rozwiązać wszystkich problemów dzieci, które do nas trafiają. To właśnie wsparcie psychologów często decyduje o tym, czy pacjent poczuje się bezpieczny i skutecznie leczony. Dlatego jesteśmy niezwykle wdzięczni, że w ramach akcji „Zdrowie w głowie” powstało wspaniałe i tak potrzebne miejsce w naszym szpitalu. Mam nadzieję, że w naszym centrum psychologicznym pacjenci i ich opiekunowie poczują się kimś wyjątkowym. Kimś na kim bardzo nam zależy - dodaje dr hab. n. med. Iwona Maroszyńska - dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Dołącz do dyskusji: Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczno-psychiatryczne w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Amazon sponsorem

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Shark
Znam goscia, który znalazł się w wariatkowie, po tym jak TVN straszył rok temu, że zamarzniemy, nie będzie węgla i gazu, węgiel się nie pali, itp. Może by tak nie wpędzać ludzi w stres to i gabinety psychologiczne nie będą tak potrzebne.
3 0
odpowiedź
User
Max
TVN swoim widzom?
2 0
odpowiedź