SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rusza Fundacja TVP. Ambasadorami Kammel, Szpakowski i Brzozowski

Pięć miesięcy po zarejestrowaniu działalność rozpoczyna Fundacja TVP - informuje Telewizja Polska. Na jej czele stoi asystent prezesa Mateusza Matyszkowicza, Mateusz Rychlik. Ambasadorami zostali dziennikarze nadawcy, m.in. Ida Nowakowska, Dariusz Szpakowski, Rafał Brzozowski i Tomasz Kammel. - Wierzę, że z pomocą naszych ambasadorów uda się zachęcić ludzi dobrej woli, by pomagali tym, którzy tego potrzebują - komentuje Mateusz Rychlik.

Telewizja Polska powołała i zarejestrowała swoją fundację w czerwcu br., choć o jej utworzenie zabiegała już ponad cztery lata wcześniej. Czym ma się zajmować nowe ciało? Jak wyjaśnia nadawca, przede wszystkim pomocą rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, dotkniętym zdarzeniami losowymi, chorobami lub niepełnosprawnością, bądź trudnościami socjalnymi. Działalność Fundacji TVP dotyczyć ma także niesienia pomocy ludziom dotkniętym skutkami kryzysów humanitarnych, wojen, klęsk żywiołowych oraz ludziom niepełnosprawnym lub starszym pozbawionych wsparcia rodziny.

- Fundacja jest odpowiedzią na liczne prośby i apele ludzi, którzy napotykają w codziennym życiu bariery, powodujące, że czują się samotni, opuszczeni i bezradni. Wierzę, że z pomocą naszych ambasadorów uda nam się zachęcić ludzi dobrej woli, by pomagali tym, którzy tego potrzebują - mówi Mateusz Rychlik, prezes Fundacji TVP.

Wspomnianymi ambasadorami zostały osoby na co dzień pracujące lub współpracujące z TVP, m.in.: Agata Konarska, Ida Nowakowska, Maja Kapłon, Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora, Przemysław Babiarz, Rafał Brzozowski, Rafał Patyra, Sebastian Mila, Tomasz Wolny, Dariusz Szpakowski i Tomasz Kammel.

Skąd pieniądze na pomaganie?

Organizacja ma pozyskiwać środki na potrzeby swoich podopiecznych, informując na antenach o możliwości wsparcia przez wiadomość SMS na numer 73365 o treści: „Pomoc”. Te informacje pojawią się również w programach, zwłaszcza teleturniejach emitowanych na antenach Telewizji Polskiej, z których wygrana będzie przeznaczana na pomoc potrzebującym.

Fundacja działa od czerwca br. Początkowo jej prezesem został Piotr Kierzkowski, na co dzień asystent byłego już prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Oprócz niego w skład dwuosobowego zarządu wszedł Mateusz Rychlik. On jest z kolei asystentem Mateusza Matyszkowicza, od niedawna - prezesa publicznego nadawcy. Jednak w październiku zaszła znacząca zmiana: prezesem został Rychlik, a Kierzkowski pozostał w zarządzie. 

Nie zmieniła się wówczas rada nadzorcza Fundacji TVP. W dalszym ciągu tworzą ją wicedyrektor TAI Paweł Gajewski, były szef rady nadzorczej Presspubliki, obecnie doradca zarządu TVP Andrzej Liberadzki, była szefowa ośrodka administracji TVP Małgorzata Bączyk, szefowa TVP ABC Justyna Karnowska, Robert Sołek pełniący funkcję wicedyrektora biura spraw korporacyjnych Telewizji Polskiej oraz Aneta Woźniak, która od września br. jest szefową Centrum Kultury i Historii TVP.

Starania o utworzenie Fundacji - od 2018 r.

Wniosek na powołanie i rejestrację swojej fundacji Telewizja Polska złożyła w Radzie Mediów Narodowych w 2018 roku. Wówczas miała być to po prostu: Fundacja TVP dla Rodziny, teraz nazwa (ale i cele) zostały zmodyfikowane i poszerzone. - Planowana fundacja nie ma na celu konkurować z innymi podmiotami, z którymi współpracuje telewizja publiczna, a jedynie w sposób bardziej sformalizowany i metodyczny prowadzić działania, które i tak miały miejsce na antenach telewizji, a których oczekiwali nasi widzowie – informowało cztery lata temu Centrum Informacji TVP.

W 2021 r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł. W br. nadawca prognozuje dalszy wzrost wpływów i kosztów i zerowy wynik netto.

Dołącz do dyskusji: Rusza Fundacja TVP. Ambasadorami Kammel, Szpakowski i Brzozowski

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Ciekawe czy za jakiś czaś będzie nius:
Telewizja Polska wręcza nagrody dla Fundacji TVP.

;) ;) ;)
0 0
odpowiedź
User
Gość
Ciekawe czy za jakiś czaś będzie nius:
Telewizja Polska wręcza nagrody dla Fundacji TVP.

;) ;) ;)
0 0
odpowiedź
User
Iryk
Kolejnie krad..na wszystko wyłącz TVP
0 0
odpowiedź