SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundusz Innovation Nest inwestuje 630 tys. euro w portugalski startup Infraspeak

Krakowski fundusz Innovation Nest zainwestował 630 tys. euro w Infraspeak, portugalski startup, który oferuje platformę do zarządzania obiektami hotelowymi. Jego przedstawiciele spodziewają się, że przy wyjściu z inwestycji wartość Infraspeak osiągnie 250 mln euro.

Marcin Szeląg, partner w Innovation NestArticle

Infraspeak to startup, który oferuje oprogramowanie dla kierowników obiektów hotelowych i pomocy technicznej, dzięki któremu firmy mogą istotnie ograniczać koszty eksploatacyjne, stosując przy tym innowacyjne technologie takie jak NFC, API-s oraz specjalnie zaprojektowane sensory. W ub.r. Infraspeak zanotował 200 proc. wzrostu, a główne cele zamkniętej właśnie rundy finansowania to międzynarodowa ekspansja oraz powiększenie zespołu.

Jednym z inwestorów w obecnej rundzie finansowania jest polski fundusz Innovation Nest, który wraz z funduszami z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Portugalii przeznaczył 1,6 mln euro na rozwój Infraspeak. Polacy byli liderem wśród inwestorów z kwotą 630 tys. euro.

– Infrastruktura ma to do siebie, że wymaga konserwacji i napraw, a zarządzanie w tym obszarze to w dużej mierze proces manualny i papierowy. W naszej ocenie jest to rynek, który będzie podlegać digitalizacji – wyjaśnia Marcin Szeląg, partner w Innovation Nest. - Właściciele Infraspeak pokazali, że dobrze rozumieją potrzeby swoich klientów. Do inwestycji przekonał nas produkt i duży niezagospodarowany rynek.

Marcin Szeląg zaznacza że spółka, w którą zaangażowało się Innovation Nest, jest na etapie początkowego wzrostu oraz że niebawem stanie przed wyzwaniem związanym ze skalowaniem zespołu i sprzedażą. W realizacji tych celów pomogą Infraspeak nie tylko pieniądze od inwestorów, ale także ich doświadczenie.

Według Szeląga wartością krakowskiego funduszu jest to, że skupia się on przede wszystkim na modelu B2B Software i dysponuje licznym portfolio firm, które przechodziły przez podobne wyzwania co Infraspeak.

– Partnerzy IN to osoby, które w przeszłości tworzyły firmy i produkty cyfrowe, stąd jesteśmy w stanie budować bliską relację z zespołami, w które inwestujemy – tłumaczy partner w Innovation Nest.

Infraspeak jest szóstą zagraniczną inwestycją, którą fundusz z Krakowa zrealizował w ciągu ostatnich dwóch lat. Łącznie wpompował niemal 8 mln euro w 15 spółek, a to dopiero część z przewidzianych inwestycji, jakie Innovation Nest zamierza zamknąć. Przedstawiciele funduszu tłumaczą, że w najbliższym czasie będą inwestować w kolejne spółki, między innymi w startupy z Europy Zachodniej.

– Głównie inwestujemy w spółki, które tworzą software B2B przy modelu dystrybucji „cloud” i sprzedaży licencji odbywającej się na podstawie subskrypcji. Dodatkowo fundusz posiada trzy osie, według których buduje portfolio: Software B2B-SaaS, AI, Industry 4.0 – podkreśla Szeląg.

Dołącz do dyskusji: Fundusz Innovation Nest inwestuje 630 tys. euro w portugalski startup Infraspeak

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl