SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundusz Inovo.vc inwestuje ponad milion złotych w portal isivi.pl

Ponad milion złotych to kwota, którą fundusz Inovo.vc zainwestował w inteligentny portal pracy isivi.pl. - Portal nie jest tylko ciekawym konceptem, ale ma trakcję biznesową - przyciągnął do siebie zarówno przedstawicieli pokolenia Y, jak i pracodawców szukających zdolnych kandydatów - tłumaczy w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Maciej Małysz, menedżer inwestycyjny funduszu Inovo.vc.

Maciej Małysz Article

Portal isivi.pl to polski startup funkcjonujący na rynku od 2014 r. Platforma zajmuje się usprawnieniem procesów rekrutacji poprzez połączenie przedstawicieli tak zwanego pokolenia Y (osób urodzonych pomiędzy 1984 a 1997 r.) z pracodawcami.

- Chcemy odejść od wizji portali pracy, które przypominają słupy ogłoszeniowe - podkreśla Konrad Słoniewski, jeden z czwórki założycieli odpowiadający za rozwój isivi.pl. - Platforma isivi.pl ma nie tylko prezentować oferty. Ma także pomóc użytkownikom rozwijać się w określonym kierunku, wybierać odpowiednie ścieżki zawodowe, rozpoznawać i wykorzystywać możliwości.

Obecnie portal liczy ok. 50 tys. zarejestrowanych użytkowników oraz ponad 500. partnerów korporacyjnych. Startup został dostrzeżony przez polski fundusz Inovo.vc, który postanowił zainwestować w isivi.pl kwotę ponad 1 mln zł. W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Maciej Małysz, menedżer inwestycyjny Inovo.vc podkreśla, że na wybór miało wpływ kilka różnych parametrów.

- Główne czynniki, które zdecydowały o wyborze isivi.pl to zespół, rynek oraz trakcja - wylicza Maciej Małysz. - Zespół isivi.pl działa dynamicznie i profesjonalnie, a przy tym jest niezwykle ambitny - widać tutaj, że Jan Radzikowski (CEO isivi.pl) przeszedł szkołę Rocket Internet. Wszystko w isivi.pl jest mierzone i automatyzowane, a przy rozwoju biznesu decyzje podejmowane są w oparciu o twarde dane. Dzisiejszy rynek portali pracy w Polsce działa w oparciu o tak naprawdę dość archaiczny model gazet z ogłoszeniami o pracę, tyle, że przeniesionymi do internetu. W XXI wieku pokolenie dwudziestoparolatków oczekuje czegoś więcej - oni potrzebują nowej jakości popartej technologią oraz przyjaznym designem i na isivi.pl mogą na to liczyć. Istotny był też fakt, że isivi.pl nie jest tylko ciekawym konceptem, ale ma trakcję biznesową - portal przyciągnął do siebie zarówno przedstawicieli pokolenia Y, jak i pracodawców szukających zdolnych kandydatów. Liczymy, że z naszą pomocą możliwe będzie dalsze przeskalowanie tych osiągnięć i zajęcie istotnego miejsca na mapie rynku rekrutacji w Polsce – podkreśla Małysz.

W ubiegłym tygodniu Inovo.vc zainwestował 1,4 mln zł w inny polski startup - Brand24. Powstaje więc pytanie, czy mamy do czynienia z przygotowaną wcześniej rynkową ofensywą funduszu, i jakich inwestycji z jego udziałem można spodziewać się w najbliższej przyszłości.

- Celem Inovo.vc jest wspieranie najlepszych, szybko rosnących spółek, przy czym ofensywa nie jest chyba odpowiednim słowem określającym nasz model działania - odpowiada Maciej Małysz. - Przez ostatni rok cały nasz zespół włożył dużo ciężkiej, systematycznej pracy w to, żeby zidentyfikować najciekawsze spółki i włączyć je do naszego portfela. Proszę pamiętać, że Brand24 i isivi.pl są tego dobrymi, ale nie jedynymi przykładami. Jesteśmy funduszem venture, więc inwestycje to istotna część naszej działalności. Co więcej mam nadzieję, że już w nadchodzących tygodniach będziemy mogli się pochwalić kolejnymi dobrymi informacjami - zapowiada Małysz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundusz Inovo.vc inwestuje ponad milion złotych w portal isivi.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl