SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundusz Luksemburski zainwestuje 10 mln zł w farmy słoneczne Copernic, prezesem nadal Rahim Blak

Fundusz Luksemburski zdecydował o inwestycji 10 mln złotych w farmy słoneczne nad którymi pracuje Copernic - firmę Rahima Blaka, który chce postawić na energię odnawialną i budowę elektrowni słonecznych.

fot. Rahim Blak podpisujący umowę inwestycyjnąArticle

Środki z inwestycji mają służyć do rozwoju działu projektowego firmy – Copernic Design Studio. Jego zadaniem ma być pozyskanie pozwoleń na budowę elektrowni słonecznych (od 100 do 300 MW).

- Jeżeli dobrze wykonamy to zadanie, to mamy szansę na kolejne rundy finansowania, które pozwolą te farmy wybudować, pozostawiając je w portfelu spółki. Fundusz luksemburski i Copernic będą miały po 50 proc. udziałów w tych realizacjach – tłumaczy Rahim Blak portalowi Wirtualnemedia.pl.

Prezesem spółki Copernic będzie nadal Rahim Blak, natomiast Daniel Birnbach objął stanowisko dyrektora operacyjnego firmy. - Biorąc pod uwagę, że mamy międzynarodowego inwestora i wspólnika, to dla mnie ogromny zaszczyt i wyzwanie – zaznacza.

Firma Copernic chce wybudować do 2030 roku 1000 farm słonecznych. Do tej pory wydzierżawiła ok. 400 hektarów gruntów pod budowę farm, w trakcie procesu ich pozyskiwania jest kolejnych 300 hektarów.

Na czym polega działalności spółki? Tokenizuje ona udziały w farmach, oferując inwestorom indywidualnym możliwość zakupu udziałów w farmie w postaci tokenów. Następnie chce projektować farmy, doprowadzając do ich budowy. Pierwsza farma – w Starym Dukowie ma już powstaje.

 

Dołącz do dyskusji: Fundusz Luksemburski zainwestuje 10 mln zł w farmy słoneczne Copernic, prezesem nadal Rahim Blak

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kepler
Albański kabaret.
odpowiedź