SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundusz Mid Europa Partners kupuje Grupę Hortex

Nowym właścicielem Grupy Hortex zostanie fundusz Mid Europa Partners. Przejęcie wymaga jeszcze zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Article

Mid Europa Partners kupi Grupę Hortex od funduszu kontrolowanego przez Argan Capital. Na transakcję zgodę musi wyrazić UOKiK. Jej finalizację przewidziano na pierwszy kwartał przyszłego roku.

- Inwestycja w Hortex wynika z naszego bogatego doświadczenia uzyskanego dzięki współpracy ze spółkami portfelowymi w sektorze retail i FMCG w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. z Żabką, Moji Brendovi, Allegro i Profi. Dostrzegamy olbrzymi potencjał spółki zarówno jako samodzielnego biznesu, jak i platformy do dalszego wzrostu przez innowacje i M&A przy wykorzystaniu naszej sieci kontaktów oraz unikalnej wiedzy w sektorze - skomentował Robert Knorr, partner zarządzający Mid Europa, który nadzoruje inwestycje funduszu w sektorach handlu detalicznego i FMCG.

Po stronie Mid Europa Partners za transakcję odpowiadali Berke Biricik, Marek Rodak, Bartosz Małecki i Elżbieta Drażba. Fundusz korzystał z doradztwa Vienna Capital Partners (M&A), Clifford Chance (kwestie prawne), OC&C (doradca komercyjny), PwC (finanse i podatki) oraz Ramboll Environ (sprawy środowiskowe).

Mid Europa Partners jest funduszem typu private equity inwestującym w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej. Na rynku działa od 1999 roku, ma placówki w Warszawie, Londynie, Budapeszcie i Stambule. Zrealizował 35 inwestycji w 18 krajach, doradza i zarządza funduszami z łącznym kapitałem 4,6 mld euro.

Grupa Hortex jest producentem mrożonych warzyw i owoców oraz soków i napojów. W ostatnich tygodniach ruszyły kampanie reklamowe soków bez cukru Leon i tłoczonych soków Hortex.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundusz Mid Europa Partners kupuje Grupę Hortex

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl