SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundusz VC Kaya chce zainwestować 72 miliony euro w Polsce i CEE

Enern Investments, inwestujący w takie start-upy jak DocPlanner, Booksy, Twisto, wyodrębnia markę Kaya VC, zajmującą się stricte venture capital. Fundusz chce zainwestować 72 miliony euro w startupy w Polsce i regionie CEE.

Article

Zespół venture capital w Enern inwestuje w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej od ponad 10 lat. Fundusz od 2010 r. wsparł takie marki jak DocPlanner (platforma do umawiania wizyt lekarskich online), Booksy (aplikacja umożliwiająca dokonanie rezerwacji drobnych usług), Twisto (odroczone płatności dla konsumentów), Intiaro (oprogramowanie do urządzania wnętrz oparte o rozwiązania technologiczne z zakresu rozszerzonej rzeczywistości).

Kaya nowym funduszem venture capital

Rozwój i dywersyfikacja produktów inwestycyjnych i usług funduszu doprowadziły do wyłonienia marki Kaya, zajmującej się stricte venture capital, co dodatkowo usprawni proces wspierania nowych projektów.

Model stosowany przez Kaya VC pomoże załatać tzw. lukę kapitałową, polegającą na trudności zdobycia finansowania przez przedsiębiorców, których projekty znajdują się w bardzo wczesnej, „garażowej” fazie rozwoju. Luka kapitałowa uważana jest za jedną z głównych barier rozwoju innowacyjności technologicznej na polskim rynku.

– Byliśmy, jesteśmy i będziemy silnie zaangażowani w polski ekosystem start-upowy. Wspieramy jego współtworzenie od ponad dekady. Wierzę, że kryje się w nim ogromny potencjał i wiele talentów, co przekłada się na szybki wzrost tak polskiej społeczności start-upowej, jak i jakości działań. Dzięki Kaya możemy pójść o krok dalej i zacząć wspierać przedsiębiorców na jeszcze wcześniejszych etapach rozwoju, wypisywać czeki jeszcze wcześniej, już na etapie pre-seed - mówi Pavel Mucha, founding partner w Enern Investments i General Partner w Kaya VC.

Trzon zespołu Kaya VC stanowi trzech partnerów z Enern Investments (Pavel Mucha – founding partner funduszu – Tomas Obtrac i Tomas Pacinda) oraz Martin Rajcan, który dołączył do zespołu w sierpniu 2020 roku.

72 miliony euro na inwestycje

W sumie najnowszy fundusz Kaya VC dysponuje kapitałem inwestycyjnym w wysokości 72 mln euro, który posłuży m.in. do rozwoju Warszawy i Pragi jako przyszłych czołowych hubów technologicznych w Europie.

Kaya jest otwarta na różne branże i rodzaje innowacji - z założenia nie skupia się na żadnym konkretnym sektorze, jednak każdy z partnerów ma swoją główną pasję. Tomas Obrtac szczególnie interesuje się rozwiązaniami z zakresu agrotechu, Pavel Mucha chce inwestować w doświadczenia konsumenckie nowej generacji, Tomas Pacinda zajmuje się fintechem, a Martin Rajcan koncentruje się na obszarze transformacji energetycznej.

Zespół chętnie pomoże też zmierzyć się z wyzwaniami z zakresu proptech, healthtech, nowych mediów czy oprogramowania dla przedsiębiorców.

Dołącz do dyskusji: Fundusz VC Kaya chce zainwestować 72 miliony euro w Polsce i CEE

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
magi
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:
https://erooo.pl/
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Maggda-x napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze,
odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
odpowiedź