SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gala 23. Polskich Nagród Filmowych - Orły na antenie Canal+

W poniedziałek, 21 czerwca odbędzie się Gala 23. Polskich Nagród Filmowych – Orły. Transmisję z wręczenia najważniejszych branżowych nagród obejrzeć będzie można na żywo w Canal+ Premium oraz online na canalplus.com.

Article

Relacja z czerwonego dywanu wystartuje w poniedziałek o godz. 20.30. Z zaproszonymi gwiazdami, aktorkami, aktorami oraz twórcami nominowanych produkcji porozmawiają Karolina Korwin-Piotrowska i Błażej Hrapkowicz.

Zobacz także: 40 nowych kanałów w Canal+ online dla abonentów satelitarnych

Początek gali o godz. 21

O godzinie 21:00 rozpocznie się uroczysta Gala, podczas której poznamy laureatów nagród w 19 kategoriach, w tym dowiemy się, jaki był najlepszy film ubiegłego roku, ogłosimy najlepszych aktorów, i odkryjemy, kto otrzymał Nagrodę Publiczności.

Canal+ od pięciu lat jest oficjalnym nadawcą telewizyjnym Orłów. Gala pokazana zostanie w paśmie odkodowanym dla abonentów platformy Canal+ oraz telewizji kablowych. Transmisja Gali dostępna będzie także online. Na żywo obejrzą ją użytkownicy z dostępem do Canal+ Premium, a następnego dnia Gala będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Canal+ online.

Zobacz także: Ruszył Festiwal Orłów, prezentujący kandydatów do nagrody filmowej Orły 2021

Nominowani do nagrody

W tym roku faworytem w wyścigu po statuetki został film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Jana Holoubka, który otrzymał aż 15 nominacji. O 12 Orłów powalczy "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy. "Szarlatan" Agnieszki Holland oraz "Jak najdalej stąd" Piotra Domalewskiego ubiegają się o 10 nagród. Na dalszych miejscach pod względem liczby nominacji uplasowały się: "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego (8), "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta (7), "Wszystko dla mojej matki" Małgorzaty Imielskiej (5) i "Zieja" Roberta Glińskiego (5).
 

O statuetkę dla najlepszego filmu powalczą za to "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Jana Holoubka, "Jak najdalej stąd" Piotra Domalewskiego, "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy, "Szarlatan" Agnieszki Holland oraz "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego. Twórcy tych filmów mogą także otrzymać nagrodę za najlepszą reżyserię.

Nominowani m.in. Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Seweryn
 
Orłem w kategorii najlepsza główna rola kobieca mogą zostać docenione Agata Kulesza ("25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" i "Śniegu już nigdy nie będzie"), Zofia Stafiej ("Jak najdalej stąd"), Maja Ostaszewska ("Śniegu już nigdy nie będzie") lub Zofia Domalik ("Wszystko dla mojej matki").
 
Szansę na nagrodę za najlepszą główną rolę męską mają Piotr Trojan ("25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"), Arkadiusz Jakubik ("Jak najdalej stąd"), Maciej Musiałowski ("Sala samobójców. Hejter"), Ivan Trojan ("Szarlatan") i Andrzej Seweryn ("Zieja"). Statuetkę za najlepszy scenariusz mogą otrzymać Andrzej Gołda ("25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"), Piotr Domalewski ("Jak najdalej stąd", Marek Epstein ("Szarlatan"), Mateusz Pacewicz ("Sala samobójców. Hejter") lub Mariusz Wilczyński ("Zabij to i wyjedź z tego miasta").
 
 
Nagroda w kategorii odkrycie roku może powędrować do Jana Holoubka (za reżyserię "25 lat niewinności. Sprawy Tomka Komendy", Zofii Stafiej (za najlepszą główną rolę kobiecą w "Jak najdalej stąd"), Zofii Domalik (za najlepszą główną rolę kobiecą we "Wszystko dla mojej matki") lub Mariusza Wilczyńskiego (za najlepszą reżyserię i scenariusz do "Zabij to i wyjedź z tego miasta"). O Orła dla najlepszego dokumentu rywalizują "Guczo. Notatki z życia" Marii Zmarz-Koczanowicz, "Lekcja miłości" Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei, "Ściana cieni" Elizy Kubarskiej, "Wieloryb z Lorino" Macieja Cuskego, a także "Zwyczajny kraj" Tomasza Wolskiego.
 
Najlepszym filmem europejskim może okazać się "Zdrajca" Marco Bellocchio, "Judy" Ruperta Goolda, "Nędznicy" Ladja Ly, "Emma" Autumn de Wilde i "Daleko od Reykjaviku" Grímura Hákonarsona.
 
Nagrody w 20 kategoriach
 
Orły zostaną przyznane łącznie w 20 kategoriach, wśród nich najlepsza muzyka, scenografia, zdjęcia, kostiumy, montaż i filmowy serial fabularny. O nominacje w kategorii najlepszy film walczyło 40 produkcji. W tym roku po raz pierwszy dopuszczono do konkursu filmy, które planowały dystrybucję kinową, ale ze względu na zamrożenie branży miały premierę - i co najmniej tygodniowe rozpowszechnianie - na dostępnych w kraju platformach VOD.

Dołącz do dyskusji: Gala 23. Polskich Nagród Filmowych - Orły na antenie Canal+

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olj
Karolina Korwin-Piotrowska porozmawia z gwiazdami na czerwonym dywanie :)))
odpowiedź