SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Gala' ma nową redaktor naczelną

Od wczoraj Marzena Wilkanowicz-Devoud nie jest już naczelną tygodnika "Gala" (G+J Polska). Zastąpiła ją Elżbieta Szawarska, dotychczas pełniąca funkcję zastępcy redaktor naczelnej miesięcznika "Glamour" (ten sam wydawca).

'Gala' ma nową redaktor naczelną

Jak informuje wydawnictwo G+J Polska, Marzena Wilkanowicz-Devoud rozpocznie pracę nad nowym projektem pozostającym w kręgu zainteresowań spółki. Pełniła ona funkcję naczelnej "Gali" od maja 2007 roku (odpowiadała za relaunch tytułu, który nastąpił w styczniu br.). Wcześniej przez trzynaście lat kierowała polską edycją magazynu "Elle".

Szawarska wicenaczelną "Glamour" była od pięciu lat, wcześniej pracowała na analogicznym stanowisku w miesięczniku "Cosmopolitan". Na razie nie wiadomo, kto zastąpi ją w "Glamour".


Elżbieta Szawarska ukończyła wydział Prawa i Administracji oraz studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, a także studium scenariuszowe przy PWSTiF w Łodzi. Uczestniczyła w opracowywaniu formuły polskiej edycji magazynu Glamour, gdzie przez ostatnie 5 lat była zastępcą redaktor naczelnej. Poprzednio pełniła tę samą funkcję w miesięczniku Cosmopolitan.

Marzena Wilkanowicz-Devoud jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa European Media Studies w Brukseli. Pracowała jako attaché prasowy holdingu wydawniczego Media Participations w Paryżu, a następnie jako korespondent Agence France Presse w Warszawie. W 1994 roku dołączyła do tworzącego się zespołu redakcyjnego polskiej edycji ELLE, którym kierowała do lutego 2007r. Od maja 2007 do maja 2008 była redaktor naczelną tygodnika Gala.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Gala' ma nową redaktor naczelną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl