SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GameStar! po polsku

Polska premiera magazynu GameStar!

Już 19 marca b.r. ukaże się pierwszy numer nowego miesięcznika dla profesjonalnych graczy GameStar. Polska edycja dołączy do europejskiej rodziny magazynów, odnoszących wielkie sukcesy w Niemczech, na Węgrzech i w Czechach. Wydawcą miesięcznika jest IDG Poland SA

Polskie wydanie zostało przygotowane na bazie niemieckiego pierwowzoru, czerpiąc z niego najlepsze elementy, m.in. niezwykłą aktualność publikowanych informacji oraz głęboką, rze-telną metodologię oceny gier. Każdy element niemieckiej formuły na sukces został jednak poddany surowej weryfikacji i dostosowaniu, dzięki czemu GameStar będzie doskonale speł-niał oczekiwania polskich Czytelników

"Nasza misja jest prosta: GameStar będzie pismem tworzonym dla graczy przez graczy. Bę-dziemy informować i komentować. Będziemy podchodzić z entuzjazmem do każdej gry, lecz polecać tylko te dobre i najlepsze" - mówi Jacek Lech Komuda, redaktor prowadzący w maga-zynie GameStar.

"Aby pismo sprostało oczekiwaniom polskich czytelników, mających często naprawdę duże doświadczenie z grami, zebraliśmy zespół fantastycznych ludzi, dla których gry są największą życiową pasją. Nazwiska wielu z nich na pewno nie będą obce naszym Czytelnikom" - dodał Maciej Jurewicz, odpowiedzialny za koordynację prac polskich autorów.

W każdym numerze Czytelnicy znajdą następujące działy: Aktualności i zapowiedzi, Recenzje gier, Porady oraz Testy sprzętu.

Pod względem graficznym, przeniesione zostaną rozwiązania opracowane dla wydania nie-mieckiego. Oznacza to, że design gazety będzie niezwykle lekki, przejrzysty i elegancki. Duży format pozwoli na efektowną prezentację opisów, natomiast bardzo czytelna ikonografika uła-twi nawigację i błyskawiczne wyszukiwanie informacji.

"Jesteśmy przekonani, że formuła magazynu GameStar bardzo szybko zyska akceptację pol-skich Czytelników. Zawartość gazety i dołączonych płyt oraz sposób opracowania materiałów po prostu bronią się same. Świadczą o tym wyniki sprzedaży w Niemczech, gdzie GameStar od dawna jest absolutnym numerem jeden wśród gazet o grach, ale także na Węgrzech, gdzie właśnie przejął pozycję lidera oraz w Czechach, gdzie utrzymuje się w ścisłej czołówce" - po-wiedział Kazimierz Szot, prezes wydawnictwa IDG Poland S.A.

Nakład każdego numeru będzie dzielony. Część ukaże się z trzema lub czterema (w zależności od potrzeb) płytami CD, zaś część z płytą DVD-9, o pojemności prawie 9 GB. Pod względem zawartości płyt, już od pierwszego wydania GameStar stanie się absolutnym liderem na ryn-ku. Żelaznym punktem będą pełne wersje gier. Najczęściej polonizowane, prawie zawsze pu-blikowane po raz pierwszy w Polsce, zawsze hitowe. Do pierwszego wydania dołączone zosta-ną dwie gry w pełnych wersjach: "Smash Up Derby", czyli rewelacyjna kontynuacja "Demoli-tion Derby" - gry samochodowej podnoszącej poziom adrenaliny do najwyższych granic, oraz "S.W.I.N.E. - ŚWINIA", czyli przezabawna strategia czasu rzeczywistego, która wymaga nie tylko poczucia humoru, ale bardzo wysokich umiejętności przywódczych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GameStar! po polsku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl