SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV uruchomiło kanał Gametoon. „Widzimy w naszym kraju ogromny potencjał e-sportu i gier komputerowych”

Kino Polska TV uruchomiło polską wersję kanału Gametoon, którego dyrektorem programowym został Maciej Mikstacki. - Chcemy, by Gametoon stał się częścią większej platformy społecznościowej skierowanej do wszystkich miłośników gier komputerowych, e-sportu i popkultury - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Kino Polska TV.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i StopklatkiArticle

Gametoon to międzynarodowy kanał telewizyjny z portfolio SPI International, skierowany dla osób interesujących się grami i e-sportem.

Programy typu „let’s play” osią ramówki

Osią ramówki stacji są programy typu „let’s play”, w których youtuberzy i streamerzy dzielą się swoimi doświadczeniami na temat gier komputerowych. Prezentowane są m.in. takie gry, jak: „Marvel's Spider-Man” czy „Star Wars: Battlefront II”.

Nadawca podpisał umowę ramową z siecią LifeTube, która zapewnia nowej stacji twórców youtuberów do produkcji programów typu „let’s play”. W tej chwili Gametoon współpracuje z: Seto, Bungo21, Mrs Scarlett, Blondynki też Grają i ViniPlay.

- Przygotowujemy również specjalne serie wprowadzające do gier - naszą pierwszą propozycją jest tutaj „The Sims 4”, obecnie pracujemy nad seriami doskonalącymi dla tytułów esportowych, w styczniu nadamy program z grą FIFA 19, skierowaną do nowych graczy, ale również do tych bardziej zaawansowanych. W roli prowadzących wystąpią m.in. Lothar, Seto, czy Mrs Scarlett - informuje portal Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Kino Polska TV.

Podpisana została umowa ramowa z Jakubem „Lotharem” Szygulskim (graczem Fortnite) na produkcję „lets pleji”. Nadawca porozumiał się również z Electronic Arts oraz Ubisoftem w sprawie produkcji programów typu „let’s play” na bazie ich gier.

Pasmo e-sportowe

Gametoon nadaje również pasmo e-sportowe, w którym przypominane są widzom najważniejsze mecze z międzynarodowych wydarzeń e-sportowych, takie jak ESL One czy Starladder Starseries oraz tych bardziej lokalnych: angielską ligę ESL oraz turnieje gry „Street Fighter V” organizowane przez prężną społeczność gier - bijatyk w Stanach Zjednoczonych.

W ofercie Gametoon znajdują się również najnowsze gry ukazujące się na rynku w formie materiałów promocyjnych od wydawców oraz zajawek - krótkich filmików przedstawiających gry wraz z dodatkowymi informacjami i ciekawostkami. Zajawki są pogrupowane gatunkami gier i stanowią łatwy sposób na poznanie nowych tytułów do pogrania.

Magazyny „Gamanoid World” i „10UP”

Ostatnim elementem ramówki nowej stacji są dwa magazyny: „Gamanoid World”, w którym odwiedzane są imprezy i konwenty dla graczy oraz miłośników popkultury, oraz „10UP” - program z przeróżnymi zestawieniami dziesięciu rzeczy związanych z szeroko rozumianą kulturą gier wideo.

- Uruchomiliśmy Gametoon HD w Polsce, bo widzimy w naszym kraju ogromny potencjał esportu i gier komputerowych. Zamierzamy wykorzystać własne doświadczenie zdobyte przy pracy nad anglojęzyczną wersją tego kanału, który jest dystrybuowany na całym świecie. Chcemy, by Gametoon stał się częścią większej platformy społecznościowej skierowanej do wszystkich miłośników gier komputerowych, esportu i popkultury. Planujemy zbudować społeczność wokół stacji i marki Gametoon, wykorzystując możliwości jakie dają interaktywność, media społecznościowe i trend second screen - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Kino Polska TV.

Z kontentu anglojęzycznego polska wersja Gametoona współpracuje z Danem Gheeslingiem przy produkcji angielskich „lets pleji”. Niemal wszystkie serie „lets plejowe” są emitowane w polskiej wersji kanału.

Gametoon jest adresowany do podobnej widowni, co nie dawno uruchomiony kanał Polsat Games. Nadawca chciałby konsekwentnie realizować swój własny pomysł na gry w telewizji.

Kino Polska TV informuje, że przy Gametoonie zamierza iść w kierunku telewizji społecznościowej. - Chcemy by to widzowie przysyłali nam kontent, a my z tego będzie robić program. Chcemy zaprosić widzów do wspólnej zabawy i razem z nimi współtworzyć kanał - zdradza nam nadawca.

W nowej stacji są emitowane reklamy. - Gametoon HD jest kanałem komercyjnym i będzie zarabiał na siebie m.in. takimi formami reklamy, jak product placement czy akcje specjalne - komentuje nam Kisielewski.

Obecnie Gametoon na terenie naszego kraju jest dostępny w ofercie czterech operatorów kablowych: UPC Polska (w pakiecie Max, a abonenci pakietu Select do 3 marca 2019 mogą mają do niego dostęp w ramach otwartego okna), Jambox, eTV i Inea. Nadaje on w jakości HD.

Dyrektorem programowym Gametoon w Polsce jest Maciej Mikstacki.

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV uruchomiło kanał Gametoon. „Widzimy w naszym kraju ogromny potencjał e-sportu i gier komputerowych”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
haha
"- Chcemy by to widzowie przysyłali nam kontent, a my z tego będzie robić program."

Interes życia! A jak się poszczęści to może uda się to dodać do portfolio albo nawet wpis do CV...
odpowiedź
User
chce się Ź,,,,,ygać
Chętnie zobaczylbym zezowate szczęście lub trójkąt bermudzki ale nie za ambitne non stop leci idiotyczny weekend
odpowiedź
User
Ola
No tak bo potrzebny jest kanał w telewizji tradycyjnej aby youtuberzy i gamerzy dzielili się doświadczeniami - bez sensu aby robili to swieci, damy im kanał w telewizorze. Nie maja telewizora, a nic nie szkodzi - kupią ta go telezakupach które będziey emitować na tym kanale aby pokazać jakiekolwiek wyniki po przecinku. Kończy się osmańskie imperium SPI
odpowiedź