SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gant Development: sprzedaż 994 mieszkań w 2010 r.

Gant Development sprzedał do końca sierpnia 160 ze 263 zaplanowanych na III kwartał 2010 mieszkań, co pozwoli spółce zrealizować prognozę na ten okres, poinformował w czwartek prezes spółki Karol Antkowiak. W jego ocenie, dobry koniec roku powinien zagwarantować także realizację planu rocznego, który wynosi 994 mieszkania.

"Na tradycyjnie lepszy od sierpnia wrzesień pozostało nam do sprzedania 102 mieszkania i prawdopodobnie uda się nasze zamierzenia zrealizować. Natomiast na IV kw. założenia wynoszą 326 mieszkań, a więc 108 miesięcznie. Ponieważ ostatnie trzy miesiące roku są zawsze najlepsze, nie wydaje się to wygórowaną prognozą i raczej uda się ją zrealizować" - powiedział Antkowiak na konferencji prasowej.

W jego ocenie, w realizacji prognoz sprzedaży może pomóc Gantowi kilka czynników. Na pewno jest to poprawa na rynku nieruchomości, spora liczba mniejszych mieszkań w ofercie oraz kwestie podatkowe.

"Od nowego roku mogą nastąpić podwyżki cen spowodowane wzrostem podatku VAT. Klienci obawiając się ich skali wolą już teraz kupić mieszkanie, płacąc od razu pełna kwotę" - wyjaśnił prezes Ganta.

Pod koniec sierpnia spółka poinformowała o obniżeniu prognoz na 2010 i 2011 r. Nowa prognoza zakłada osiągnięcie przychodów na poziomie 256,5 mln zł, tj. o 18% mniej wobec poziomu zakładanego  pierwotnie, oraz zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej na poziomie 47,84 mln zł, czyli o 18% mniej niż w poprzedniej prognozie.

Antkowiak zapowiedział w czwartek oddanie klientom w tym roku 569 mieszkań.

Natomiast nowa prognoza na 2011 r. - przy oczekiwanym oddaniu w ręce klientów ok. 700 mieszkań - zakłada przychody na poziomie 478,42 mln zł (wzrost o 12% wobec poprzedniego szacunku). Z kolei prognoza zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej zakłada osiągnięcie 86,53 mln zł (odpowiednio: spadek o 20%).

Prezes Ganta dodał także, że spółka planuje kolejną dużą, 360-mieszkaniową inwestycję w "lewostronnej Warszawie". Jednak szczegółów nie podał. Nie chciał także szczegółowo mówić o innych planach inwestycyjnych na II połowę 2010 roku.

"Do końca roku na inwestycje będziemy potrzebować 30-60 mln zł, w tym mieści się zakup działki" - zapowiedział Antkowiak.

Prezes zapowiedział także kontynuację strategii wchodzenia na rynek projektów komercyjnych, ale obecnie z powodu trudnej sytuacji rynkowej jest to spowolnione. Spółka ma działki i plany, ale czeka na lepsze czasy dla tego typu przedsięwzięć, także w kwestii finansowania przez instytucje finansowe.

"Także ten czynnik czyli rezygnacja z inwestycji komercyjnych miał wpływ na korektę naszych prognoz" - podsumował Antkowiak

Gant Development miał 25,40 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 46,67 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 87,33 mln zł wobec 225,78 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gant Development: sprzedaż 994 mieszkań w 2010 r.

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Alka
Widać, że deweloper z głową na karku, wysoka sprzedaż i mieszkania dobrej jakości, co najważniejsze tanio... oby tak dalej, może w końcu mieszkania będą spadać. Wielkie gratulacje należą się takiemu deweloperowi:)
8 8
odpowiedź
User
marcinkarol
Widać że firma się rozwija, osobiście mogę potwierdzić profesjonalizm tej firmy. miałem z nią kontakt nie dawno i napotkałem na rzeczową informajcę ,miłą obsługę (poza jednym małym incydentem) no i co najważniejsze niską cenę. mam nadzięję że będzie tak dalej, a nawet lepiej
8 8
odpowiedź
User
Milena
Według mnie to jeden w lepszych deweloperów, przekonałam się rozmawiając z nimi w biurze, pełen profesjonalizm, nie było pytania na które mi nie odpowiedzieli, a uwierzcie mi znam się na deweloperce, jak na razie idzie im na prawdę nieźle, będę śledzić ich dokonania w przyszłości, jak na razie mają wielkiego plusa.
8 8
odpowiedź
User
M.
Powiem, że szybko Gant się wybił i jeszcze taka sprzedaż, ponoć są już w pierwszej trójce najlepiej sprzedających deweloperów w Polsce, tylko gratulować. To co można w nich cenić to dobra cena, jakość i dobre promocje:)
8 8
odpowiedź
User
gorlicka
Witam
Ja odradzam wszystkim kupno mieszkania w GANT jest to zła inwestycja, kupiłem mieszkanie na ul. Gorlickiej we Wrocławiu 2 lata temu. Na początku wszystko było ok mieszkanie piękne kameralne ale okazało że ma liczne wady których GANT nie chce usunąć zasłaniając się że wykonawcą jest INTAKUS który wybudował to nasze osiedle. Napisze tylko najważniejsze wady: pierwsze okna są w fatalnym stanie odchodzi od nich farba i nie są szczelne ponieważ do mieszkania przedostaje się wilgoć który tworzy grzyba od wewnątrz, po drugie nie jestem wstanie wjechać do garażu ponieważ jest zbyt duży kąt nachylenia, gant oczywiście zasłania się normami że tak ma być ale to nie zmienia faktu że ja nie mogę wjechać do garażu zwykłym Peugeotem 206, po trzecie stropy są zrobione z najgorszych i najtańszych materiałów nigdzie ale to nigdzie nie spotkałem się z sytuacją ze słychać wszystko z góry nawet zwykle chodzenie najdrobniejsze nawet stuki jest to gehenna mieszkać w takim mieszkaniu. Naprawdę nie warto kupować tam mieszkania bo potem można mocno żałować. Pozdrawiam i odpowiem na każdego maila.
8 8
odpowiedź