SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gazele Biznesu 2002

Już 9 grudnia w "Pulsie Biznesu" specjalny, kolorowy, 98 stronicowy dodatek z rankingiem najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm GAZELE BIZNESU 2002.

Zestawienie to wynik współpracy "Pulsu Biznesu" oraz wywiadowni gospodarczej Coface Intercredit Poland. Po raz trzeci zostały wyłonione firmy, które niezależnie od koniunktury gospodarczej, z roku na rok odnotowują wzrost wyników finansowych.

Każda z firm notowanych w rankingu GAZELE BIZNESU 2002 zostanie zaproszona na specjalną galę regionalną. Ceremonie wręczenia statuetek i dyplomów odbędą się w 10 miastach

Jak mówi Andrzej Stepanów, dyrektor marketingu "PB", materiał zgromadzony podczas przygotowywania trzech kolejnych edycji rankingu Gazele Biznesu stanowi już dostatecznie bogatą bazę danych, aby formułować wnioski o kondycji małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Najważniejszy z nich to ten, że w okresie, gdy spowolnienie gospodarcze daje się we znaki wielu krajowym przedsiębiorstwom, Gazele Biznesu potrafią powiększać swoje obro-ty i zyski, a wiele z nich wykazuje dynamikę przyrostu tych wskaźników, nie notowaną nawet w czasach gospodar-czej prosperity.

Do rankingu Gazele Biznesu 2002 zakwalifikowało się 796 przedsiębiorstw, co oznacza przyrost dokładnie o 100 proc. w stosunku do listy opublikowanej przed rokiem. W porównaniu zaś z pierwszą edycją, bieżące zesta-wienie liczy o 160 proc. firm więcej. Wyniki te dowodzą przede wszystkim wzrostu popularności projektu Gazele Biznesu, promowanego przez redakcję "Pulsu Biznesu" od blisko trzech lat. Na ostateczną liczbę zakwalifi-kowanych przedsiębiorstw zapewne wpłynęło także złagodzenie kryteriów doboru firm, podyktowane trudnymi warunkami gospodarczymi.

Najbliższa gala Gazel Biznesu 2002 odbędzie się już 10 grudnia br. w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "man-ggha" w Krakowie, ul. M. Konopnickiej 26. Uhonorowane zostaną najlepsze firmy z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Przed galą redakcja "Pulsu Biznesu" zaprasza na seminarium poświęcone "Możliwościom wykorzystania funduszy pomocowych Unii Europejskiej przez małe i średnie przedsiębiorstwa". Prelekcje poprowadzą przedstawiciele Pol-skiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Partnerami "Pulsu Biznesu" przy edycji GAZEL BIZNESU 2002 są: Polska Telefonia Cyfrowa, ING Employee Benefits, Giełda Papierów Wartościowych w W-wie i Coface Intercredit Poland.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gazele Biznesu 2002

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl