SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gazeta.pl: Artur Birnbaum dyrektorem ds. badań i strategii, Ewelina Kościkiewicz kierownikiem działu analiz biznesowych

W zespole portalu Gazeta.pl (Agora) Artur Birnbaum objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. badań i strategii, a Ewelina Kościkiewicz została kierownikiem działu analiz biznesowych.

Artur Birnbaum i Ewelina Kościkiewicz Article

Jako dyrektor ds. badań i strategii Artur Birnbaum będzie odpowiadał zarówno za analizy biznesowe oraz strategiczne Gazeta.pl, jak też za dział wzrostu (którego szefową od lipca br. jest Marta Hildebrand).

Birnbaum pracuje w Gazeta.pl od 2011 roku, przez ostatnie trzy lata jako kierownik działu badań i analiz rozwijał analitykę biznesową, data science i badania użytkowników. Prowadził m.in. polską edycję World Internet Project 2013, reprezentuje Agorę jako członek stałego zespołu metodologicznego w Polskich Badaniach Internetu. Wcześniej był analitykiem rynku w łódzkim oddziale „Gazety Wyborczej”.

Ewelina Kościkiewicz jako kierownik w dziale analiz biznesowych Będzie zarządzać utrzymaniem i rozwojem narzędzi pomiarowych Agory, analityką serwisów Gazeta.pl oraz analityką biznesową. Zarządzany przez nią zespół będzie dostarczał całościowych analiz i rekomendacji biznesowych umożliwiających efektywny rozwój portalu - zarówno na poziomie przychodowym, jak i pod względem ruchu.

W Gazeta.pl Ewelina Kościkiewicz pracuje od czterech lat, poprzednio jako analityk rynku. Wcześniej była związana z Gemiusem, zajmowała się tam produkcją i rozwojem polskiego badania internetu Megapanel/PBI, m.in. za obsługę klientów indywidualnych, przygotowanie i weryfikację wyników badania, a także uczestniczyła w jego projektach rozwojowych.

Według badania Gemius/PBI we wrześniu br. serwisy i aplikacje Grupy Gazeta.pl miały 16,48 mln użytkowników i 571,43 mln odsłon, a sam portal Gazeta.pl - 10,54 mln użytkowników i 210,2 mln odsłon.

Pion internetowy Agory w pierwszej połowie br. zanotował wzrost wpływów o 7 proc. do 86,7 mln zł oraz 10,8 mln zł zysku EBITDA (wobec 8,7 mln zł rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gazeta.pl: Artur Birnbaum dyrektorem ds. badań i strategii, Ewelina Kościkiewicz kierownikiem działu analiz biznesowych

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ada
Będzie "analizował" tempo upadku?
20 9
odpowiedź
User
cafe
więcej kawy kawy kawy kawy
28 8
odpowiedź
User
ghul
swoi wybierają swoich;) klasyczna plemiennosc ale na sztandarach otwartość, tolerancja i równość szans;)
14 12
odpowiedź
User
Analityk z Krakowa
Super wybór - profesjonalna ekipa godnie zastąpi Arka
12 16
odpowiedź