SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ewa Walas redaktor naczelną Lifestyle Gazeta.pl. Natalia Kurczak odpowiada za serwisy Kobieta i Podroze.Gazeta.pl

Ewa Walas objęła stanowisko redaktor naczelnej działu Lifestyle Gazeta.pl, zaś Natalia Kurczak, do tej pory nadzorująca pracę serwisów Kobieta i Podroze.Gazeta.pl, odpowiada od tego miesiąca także za redakcję Zdrowie. To kolejne już roszady w Gazeta.pl: kilka dni temu informowano o przebudowie pionu redakcyjnego portalu.

Natalia Kurczak i Ewa Walas Fot. Gazeta.plArticle

Objęcie nowych stanowisk przez Walas i Kurczak to już kolejne zmiany w dziale Lifestyle i rozrywka, którym od początku września br. kieruje Magdalena Wojtkiewicz. - Serwisy lifestyle'owe dostarczają użytkownikom Gazeta.pl nie tylko lżejszych treści, ale także mnóstwo informacji praktycznych, związanych z urodą, zdrowiem czy podróżami. Ewa i Natalia to specjalistki od takich właśnie angażujących czytelniczki i czytelników tematów. Jestem przekonana, że zadbają o jeszcze większą liczbę jakościowych publikacji i akcji specjalnych w tym obszarze – mówi Magdalena Wojtkiewicz.  

Głównym zadaniem Ewy Walas będzie kierowanie wszystkimi redakcjami serwisów z obszaru Lifestyle. Walas od 2021 r. pełni rolę dziennikarki i wydawczyni serwisów lifestyle'owych w Gazeta.pl. Zajmowała się dotąd głównie tematami społecznymi – sytuacją rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, kryzysem w oświacie czy konsekwencjami zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Z mediami związana jest od niemal dekady – wcześniej pracowała m.in. w Wirtualnej Polsce i „Dzienniku Bałtyckim".  

Natalia Kurczak z kolei do tej pory rozwijała serwisy Kobieta.Gazeta.pl i Podroze.Gazeta.pl. Od października br. odpowiada dodatkowo za treści publikowane w serwisie Zdrowie. Do jej zadań należy również współpraca z działem sprzedaży, m.in. przy tworzeniu plebiscytu The Best of New Beauty. Kurczak pracuje w Agorze od 2017 r. Początkowo zajmowała się rozwojem serwisu Myfitness.pl, w którym odpowiadała za zasięg w mediach społecznościowych, treści e-commerce oraz realizację projektów marketingowych. Od 2019 r. jest kierowniczką redakcji Kobieta.Gazeta.pl, w której odpowiada za zasięg oraz akcje specjalne.

Zmian ciąg dalszy

To kolejna zmiana w redakcji Gazeta.pl, która zaszła w krótkim czasie. Z końcem września zmieniła się struktura redakcyjna portalu. Cztery piony kierowane są teraz przez czworo zastępców redaktora naczelnego - Rafała Madajczaka. Na nowo powołanych stanowiskach pracują: Marzena Tabor (d. Suchan), Sylwia Olczak oraz Krzysztof Kardas. Z początkiem października rolę redaktor naczelnej serwisów informacyjnych objęła Karolina Deling-Jóźwik.

W sierpniu Gazeta.pl odnotowała 7,05 mln użytkowników, 23,76 proc. zasięgu oraz 13 minut i 12 sekund średniego czasu korzystania - pokazują wyniki badania Mediapanel opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Ewa Walas redaktor naczelną Lifestyle Gazeta.pl. Natalia Kurczak odpowiada za serwisy Kobieta i Podroze.Gazeta.pl

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karolina
Świetne dziewczyny, dużo dobrej energii
odpowiedź
User
Po trupach do celu
Nie. Nie są świetne. Pusto w głowie. Poziom gimbazy. Gazeta jest na dnie i puka od spodu.
odpowiedź
User
gross
Upadek GW trwa
odpowiedź