SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gazeta.pl tworzy dział Nowych Trendów

W portalu Gazeta.pl (Agora) powstaje pion Nowe Trendy. Zajmie się on tworzeniem kreatywnych treści niestandardowych, eksperymentowaniem z formami dziennikarskimi oraz nowatorskim podejściem do aktualnych wydarzeń. W tej chwili trwa rekrutacja wewnętrzna i zewnętrzna do tego działu – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Redaktor naczelny Gazeta.pl Rafał Madajczak na swoich mediach społecznościowych opublikował wpisy zachęcające do dołączenia do nowego działu.

Oparł na ja na wpadce Borysa Szyca. W mediach społecznościowych aktora dwa tygodnie temu pojawił się post reklamowy wraz z instrukcjami dot. publikacji. Taka forma ogłoszenia wpisuje się w to, czym ma być dział Nowych Trendów.

Madajczak: zmieniają się odbiorcy mediów

- Wbrew pozorom tradycyjne media internetowe niewiele się zmieniły przez ostatnie lata. Nadal dominują w nich formaty i podejście do najważniejszych tematów, które można było zobaczyć dwie dekady temu. Tymczasem zmieniają się odbiorcy mediów – ich oczekiwania, wrażliwość i środki wyrazu. Nowe Trendy są na te oczekiwania odpowiedzią. Dział zasilą osoby (..) o różnym backgroundzie dziennikarskim, ale będzie je łączyć jedno: otwarta głowa i głód robienia nowych rzeczy – mówi Wirtualnemedia.pl Rafał Madajczak.

- Co ważne, dział Nowych Trendów nie będzie jedynym miejscem w Gazeta.pl, które szuka jak najlepszego, świeżego podejścia do wydarzeń. Docelowo to myślenie stanie się podstawą działania całej Gazeta.pl – dodaje.

Materiały tworzone przez autorów z działu Nowych Trendów będą publikowane w różnych serwisach z portfolio Gazeta.pl, a także m.in. na profilach redakcji w mediach społecznościowych.

W tej chwili trwa rekrutacja wewnętrzna i zewnętrzna. W zamyśle pion Nowe Trendy to ma to być początkowo kilkuosobowy zespół, którym będzie kierował czwarty zastępca redaktora naczelnego (nie wiadomo jeszcze kto nim zostanie). Obecnie dział podlega pod Madajczaka.

Trzech zastępców naczelnego portalu Gazeta.pl

Obecnie Rafał Madajczak ma trójkę zastępców: Marzenę Tabor (wicenaczelna ds. wertykali), Krzysztofa Kardasa (wicenaczelny ds. zasięgu) oraz Sylwię Olczak (wicenaczelna ds. wielokanałowości), podlega mu również Marta Radziak-Kucharska, która kieruje działem rozwoju marki Gazeta.pl.

W sierpniu Gazeta.pl odnotowała 7,05 mln użytkowników, 23,76 proc. zasięgu oraz 13 minut i 12 sekund średniego czasu korzystania - pokazują wyniki badania Mediapanel opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Gazeta.pl tworzy dział Nowych Trendów

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obiektywny
Trend jest zawsze czymś nowym. Nowość jest wpisana w definicję tego słowa. Więc fajnego potworka językowego zrobiła agora "Nowe trendy" xD Coś na zasadzie "cofam się do tyłu"
6 0
odpowiedź
User
Sale
Inteligencja i przytomność bije z tekstów tego Madajczaka. Agora robi mu co miesiąc gruby przelew na konto?
1 3
odpowiedź
User
toni kukoc
kryniczanka (klawiatura) i tonic (telewizor) 0.33 na miejscu dla macierewicza i michnika pss spolem
0 1
odpowiedź