SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gazeta.pl z wideopodcastem prowadzonym przez drag queen

W środę 31 stycznia na stronie głównej Gazeta.pl (Agora) zadebiutował wideopodcast pt. „Slay Show”. To rozmowy poświęcone równości i tolerancji, które prowadzi Shady Lady – znana polska drag queen. Ze swoimi gośćmi porozmawia m.in. o tym, jak wygląda życie społeczności osób LGBTQ+ w Polsce.

„Marzy mi się świat, w którym panuje zrozumienie i akceptacja, a co za tym idzie – równość” – tłumaczy Natalia Kurczak, redaktorka naczelna serwisów lifestyle'owych Gazeta.pl. „Równe prawa i szanse, aby każdy mógł czuć się dobrze i bezpiecznie w naszym kraju, bez względu na to, kogo kocha. Stąd pomysł na wideopodcasty o równości prowadzone przez drag queen. Chcemy oddać łamy Gazeta.pl fantastycznej prowadzącej, przedstawicielce polskiej sceny drag, żeby mówić obiektywnie i jak najbardziej zrozumiale o osobach LGBTQ+” - dodaje.

„Slay Show” poprowadzi znana polska drag queen Shady Lady, która wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawia nie tylko o równości i tolerancji, ale także o tym, jak wygląda życie społeczności LGBTQ+ w Polsce.

Do pierwszej edycji programu zaproszony został m.in. Przemek Staroń, nauczyciel i wykładowca, z którym Shady Lady będzie dyskutować o polskiej edukacji oraz szkole marzeń.

W kolejnych odcinkach pojawią się także Władek BeautyBoy, czyli twórca pierwszego w Polsce kanału beauty prowadzonego przez chłopaka oraz Madlen Revlon, czyli Magda Marcinkowska, prekursorka kultury ballroom w Polsce i współzałożycielka pierwszego vogue'owego Kiki House – House of Army.  

Premiera pierwszego odcinka została zaplanowana na środę 31 stycznia br. Rozmowy w ramach pierwszego sezonu „Slay Show” będą publikowane co dwa tygodnie na stronie głównej Gazeta.pl.

Gazeta.pl podkreśla, że jest jedynym portalem z deklaracją redakcyjną, który chce zmieniać świat na lepsze, skupiając się na ważnych kwestiach społecznych i poruszając trudne tematy. Portal stawia na akcje specjalne i angażuje się w walkę o równouprawnienie oraz prawa człowieka, m.in. wspierając społeczność LGBT+.

W grudniu ub.r. strony Gazeta.pl odwiedziło 12,82 mln użytkowników (44,22 proc. zasięgu), spędzając tam średnio 24 minuty i 22 sekundy (dane Mediapanel).

Dołącz do dyskusji: Gazeta.pl z wideopodcastem prowadzonym przez drag queen

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hipokryzja agory
Jak się ma "równość" do bezwzględnego wyzysku na śmieciówce w firmie zarządzanej przez milionerów?
odpowiedź
User
zoo
I to jest postęp! Kolejnym krokiem będzie program prowadzony przez kozę lub konia.
odpowiedź
User
TrueStory
I to jest postęp! Kolejnym krokiem będzie program prowadzony przez kozę lub konia.
Ten postęp już widać, bo komentarz powyżej na pewno został napisany przez barana.
odpowiedź