SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gazeta.pl zrezygnowała z materiału o matkach rozzłoszczonych na Polskę. „Informacja została niefortunnie sformułowana”

Gazeta.pl przygotowywała cykl filmów, w którym kobiety, będące matkami miały „dzielić się swoją złością na Polskę”. Wewnętrzny mail Agory, werbujący kobiety do tych filmów wyciekł do sieci, wzbudzając krytykę. Ostatecznie więc Agora wycofała się z tego projektu. - Informacja została niefortunnie sformułowana, nie chcemy wzbudzać kontrowersji - mówi dla Wirtualnemedia.pl Nina Graboś.

fot. Shutterstock.com Article

Mail - podpisany „Dział Wideo Gazeta.pl” - był wewnętrzną korespondencją, rozsyłaną pracownikom Agory. Zatytułowany był „Szukamy matek, które chciałyby podzielić się swoją złością na Polskę”. Treść jest bardzo krótka, ale precyzuje, o co chodzi: - Poszukujemy chętnych do projektu wideo, w którym matki ironicznie „podziękują” Polsce za warunki, jakie Państwo tworzy dla nich i dla ich dzieci - brzmi jego zasadnicza część. Dalej następuje opis, na czym polegać ma koncepcja filmów: kobiety staną przed kamerą z „podziękowaniami” na kartce i opiszą swoją sytuację.

Mail miał być poufny, jednak wyciekł do sieci. Z naszych informacji wynika, że wysyłali go znajomym zbulwersowani pracownicy Agory. Szeroko komentowali go internauci, zwłaszcza po tym, jak udostępnił jego treść na swoim twitterowym profilu europarlamentarzysta Jacek Saryusz-Wolski.

Prawdziwość maila potwierdza portalowi Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, dyrektor do spraw komunikacji korporacyjnej Agory. Wyjaśnia też, że z okazji zbliżającego się Dnia Matki, przygotowano materiał wideo, dotyczący barier, jakie napotykają matki w Polsce na różnych płaszczyznach codziennego życia. - Informacja wewnętrzna, która trafiła do pracowników, została niefortunnie sformułowana. W związku z tym, aby uniknąć jakichkolwiek kontrowersji, zrezygnowaliśmy z przygotowania tego materiału - informuje Nina Graboś.

Według badania Gemius/PBI w marcu br. strona główna Gazeta.pl zanotowała 2,3 mln realnych użytkowników i 109,5 mln odsłon, a cały portal - 9,92 mln użytkowników i 319,5 mln odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gazeta.pl zrezygnowała z materiału o matkach rozzłoszczonych na Polskę. „Informacja została niefortunnie sformułowana”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a co?
Pewnie,że niefortunnie. Powinno być na piske, na pisolske na pisssssosko polske. Ileż tychniefortunnych pomyłek i określeń w ciągu ostatnich lat mieli. I co? chwila refleksji? sumienia w szczuciu i pluciu? Czy szukanie ilości i silniejszych, lepiej trafiających, staranniej wystrzelonych pocisków? na tamtym portalu mieliśmy kilka takich chwil refleksji. szkoda, że po nich niewiele wynikało i znich. Może komuś przypomniały się reakcje na wynurzenia Młynarskiej czy Lisa i paru innych, a może jw. albo inny powód; chciałoby się, by wynikał z sięgnięcia do sumienia i warsztatu dziennikarskiego,a jak będzie czas pokaże. Czasem mnie nadal to zastanawia, że wtedy to jakieś tam grupy mogły być niezadowolone z zasady,bo one,albo jakby aktor Wojciech rzekł łune,tak majo, nie powinny być niezadowolone, w ogóle, ale wicie rozumicie łune tak majo, poza tym to nie do uniknięcia skutki uboczne złotego wieku,niepopularnych reform i gupie ludzie. NIe dać im głosować najlepiej. No ale póki co mamy chwilę refleksji, tylko co dalej. Pewnie, że każdy ma swoje emocje i swoje zdanie na temat ten czy ów i ok. Zresztą w tej sprawie akurat za i przeciw są także ponad podziałami i wyborami politycznymi. Także, piszę, bo jednak dla wielu ten wyznacznik decyduje o ich wypowiedziach, szkoda, że o ich jakości też. Kurczę pamiętam sprzed może 10 lat b.mądry fajny wywiad z aktorem Wojciechem o polityce o tym czy i jaka powinna być rola,jaki stopień zainteresowania, wkład w uczestniczenie przeciętnego wyborcy, obywatela w politykę,czy choćby samą polityką jako taką. Co się z tymi ludźmi dzieje intelektualnie? Czy wszystko można zwalić na emocje, różnicę poglądów i Kaczora? wszystko,czyli ich postawy,wypowiedzi, ton, podejście,przyczyny tegoż...też?
87 13
odpowiedź
User
gość
Sekta. Po prostu sekta oddzielająca się od społeczeństwa.
odpowiedź
User
emo
o co się tak wszyscy oburzyli? matkom w Polsce jest tak świetnie, że nie mają na co narzekać, serio? ludzie, bez hipokryzji. chyba każda matka, nawet ta głosująca na PiS, miałaby wiele do powiedzenia.
odpowiedź
User
Inna
o co się tak wszyscy oburzyli? matkom w Polsce jest tak świetnie, że nie mają na co narzekać, serio? ludzie, bez hipokryzji. chyba każda matka, nawet ta głosująca na PiS, miałaby wiele do powiedzenia.

Bo narzekamy na konkrety: podatki, pensje, szefa, kolejkę do lekarza, męża. itd. Ale narzekanie na Polskę to taki akt "nowoczesnego patriotyzmu" wg Czerskiej
odpowiedź
User
lolo78
Po prostu antypolskie,całkowite zeszmacenie pachołków Sorosa.
93 19
odpowiedź