SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gazeta.pl zrezygnowała z materiału o matkach rozzłoszczonych na Polskę. „Informacja została niefortunnie sformułowana”

Gazeta.pl przygotowywała cykl filmów, w którym kobiety, będące matkami miały „dzielić się swoją złością na Polskę”. Wewnętrzny mail Agory, werbujący kobiety do tych filmów wyciekł do sieci, wzbudzając krytykę. Ostatecznie więc Agora wycofała się z tego projektu. - Informacja została niefortunnie sformułowana, nie chcemy wzbudzać kontrowersji - mówi dla Wirtualnemedia.pl Nina Graboś.

fot. Shutterstock.comArticle

Mail - podpisany „Dział Wideo Gazeta.pl” - był wewnętrzną korespondencją, rozsyłaną pracownikom Agory. Zatytułowany był „Szukamy matek, które chciałyby podzielić się swoją złością na Polskę”. Treść jest bardzo krótka, ale precyzuje, o co chodzi: - Poszukujemy chętnych do projektu wideo, w którym matki ironicznie „podziękują” Polsce za warunki, jakie Państwo tworzy dla nich i dla ich dzieci - brzmi jego zasadnicza część. Dalej następuje opis, na czym polegać ma koncepcja filmów: kobiety staną przed kamerą z „podziękowaniami” na kartce i opiszą swoją sytuację.

Mail miał być poufny, jednak wyciekł do sieci. Z naszych informacji wynika, że wysyłali go znajomym zbulwersowani pracownicy Agory. Szeroko komentowali go internauci, zwłaszcza po tym, jak udostępnił jego treść na swoim twitterowym profilu europarlamentarzysta Jacek Saryusz-Wolski.

Prawdziwość maila potwierdza portalowi Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, dyrektor do spraw komunikacji korporacyjnej Agory. Wyjaśnia też, że z okazji zbliżającego się Dnia Matki, przygotowano materiał wideo, dotyczący barier, jakie napotykają matki w Polsce na różnych płaszczyznach codziennego życia. - Informacja wewnętrzna, która trafiła do pracowników, została niefortunnie sformułowana. W związku z tym, aby uniknąć jakichkolwiek kontrowersji, zrezygnowaliśmy z przygotowania tego materiału - informuje Nina Graboś.

Według badania Gemius/PBI w marcu br. strona główna Gazeta.pl zanotowała 2,3 mln realnych użytkowników i 109,5 mln odsłon, a cały portal - 9,92 mln użytkowników i 319,5 mln odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gazeta.pl zrezygnowała z materiału o matkach rozzłoszczonych na Polskę. „Informacja została niefortunnie sformułowana”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a co?
Pewnie,że niefortunnie. Powinno być na piske, na pisolske na pisssssosko polske. Ileż tychniefortunnych pomyłek i określeń w ciągu ostatnich lat mieli. I co? chwila refleksji? sumienia w szczuciu i pluciu? Czy szukanie ilości i silniejszych, lepiej trafiających, staranniej wystrzelonych pocisków? na tamtym portalu mieliśmy kilka takich chwil refleksji. szkoda, że po nich niewiele wynikało i znich. Może komuś przypomniały się reakcje na wynurzenia Młynarskiej czy Lisa i paru innych, a może jw. albo inny powód; chciałoby się, by wynikał z sięgnięcia do sumienia i warsztatu dziennikarskiego,a jak będzie czas pokaże. Czasem mnie nadal to zastanawia, że wtedy to jakieś tam grupy mogły być niezadowolone z zasady,bo one,albo jakby aktor Wojciech rzekł łune,tak majo, nie powinny być niezadowolone, w ogóle, ale wicie rozumicie łune tak majo, poza tym to nie do uniknięcia skutki uboczne złotego wieku,niepopularnych reform i gupie ludzie. NIe dać im głosować najlepiej. No ale póki co mamy chwilę refleksji, tylko co dalej. Pewnie, że każdy ma swoje emocje i swoje zdanie na temat ten czy ów i ok. Zresztą w tej sprawie akurat za i przeciw są także ponad podziałami i wyborami politycznymi. Także, piszę, bo jednak dla wielu ten wyznacznik decyduje o ich wypowiedziach, szkoda, że o ich jakości też. Kurczę pamiętam sprzed może 10 lat b.mądry fajny wywiad z aktorem Wojciechem o polityce o tym czy i jaka powinna być rola,jaki stopień zainteresowania, wkład w uczestniczenie przeciętnego wyborcy, obywatela w politykę,czy choćby samą polityką jako taką. Co się z tymi ludźmi dzieje intelektualnie? Czy wszystko można zwalić na emocje, różnicę poglądów i Kaczora? wszystko,czyli ich postawy,wypowiedzi, ton, podejście,przyczyny tegoż...też?
odpowiedź
User
gość
Sekta. Po prostu sekta oddzielająca się od społeczeństwa.
odpowiedź
User
emo
o co się tak wszyscy oburzyli? matkom w Polsce jest tak świetnie, że nie mają na co narzekać, serio? ludzie, bez hipokryzji. chyba każda matka, nawet ta głosująca na PiS, miałaby wiele do powiedzenia.
odpowiedź