SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Polska”: nowe logo i layout, na papierze magazynowym zamiast gazetowego

Podczas gali Strefy Wolnego Słowa zaprezentowano nowy logotyp tygodnika „Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie). Pismo w najbliższym czasie zyska nowy layout i będzie drukowane na papierze magazynowym, a nie gazetowym.

Prezentacja nowego logo „Gazety Polskiej”, fot. Niezalezna.pl Article

W nowym logotypie „Gazety Polskiej” nazwa pisma jest zapisana inną czcionką niż obecnie, inna kształt (tylko zarys) ma też wizerunek orła, pod którym nie ma już podpisu „Strefa Wolnego Słowa”.

- Wychodzimy przez 19 lat w zasadzie w niezmienionej szacie graficznej, w wersji drukowanej na papierze gazetowym. Za kilka tygodni „Gazeta Polska” ukaże się w zupełnie nowej szacie, magazynowej - zapowiedział Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika. - Popróbujemy, wszystko nie jest na zawsze. Przez sto lat będziemy tak wydawać, a jak się nie spodoba, to wrócimy do starego - zażartował.

To kolejny tygodnik opinii zmieniający szatę graficzną. Od końca listopada ub.r. z nowym layoutem ukazuje się „W Sieci”, a w ostatnich latach spore zmiany w tym zakresie wprowadziły „Polityka”, „Newsweek” i „Wprost”.

Według danych ZKDP w listopadzie ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 30 671 egz.

Mateusz Morawiecki Człowiekiem Roku "Gazety Polskiej". "Postkomunizm się nie skończył"
Wicepremier oraz minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki został w poniedziałek wyróżniony tytułem Człowieka Roku 2016 "Gazety Polskiej". Morawiecki otrzymał ten tytuł za "wizjonerstwo i udowodnienie niedowiarkom, że poprawa losu zwykłych ludzi jest korzystna dla gospodarki".

Kiedy w latach 80. mozolną robotą na sicie i powielaczu staraliśmy się kruszyć mur komunistycznej propagandy, to nie wydawało mi się, że ta praca może być zwieńczona sukcesem - powiedział wicepremier podczas poniedziałkowej gali.

Morawiecki dodał, że dzisiaj tak samo trudno kruszy się mur postkomunizmu. Postkomunizm się nie skończył. My walczymy cały czas z postkomunizmem. Komunizm też się nie skończył 4 czerwca 1989 r. Może formalnie się skończył dwa lata później z wolnymi wyborami, ale postkomunizm trwa - powiedział.

Jak mówił utrudnia to m.in. wprowadzanie zmian gospodarczych. Ale my staramy się zmienić generalnie architekturę i model gospodarczy - podkreślił Morawiecki.

23. Gala Strefy Wolnego Słowa oraz wręczenie nagród Człowieka Roku "Gazety Polskiej" odbyło się na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Nagrody Człowiek Roku "Gazety Polskiej" przyznawane są od 1995 r. W zeszłym roku tytuł ten otrzymał prezes PiS Jarosław Kaczyński (lider PiS został także wyróżniony tym tytułem w 2004 r.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska”: nowe logo i layout, na papierze magazynowym zamiast gazetowego

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lojza
Jakie 190 lat? Litości...
46 21
odpowiedź
User
politykier
Logotyp, layout i papier się zmianią ale propaganda pozostania ta sama.
60 30
odpowiedź
User
krytyk
Ot, po prostu propaganda IV RP w ładniejszej szacie graficznej, takiej z III RP można by powiedzieć :D
38 23
odpowiedź
User
NiePatriota
Sakiewicz nie może być gorszy . Karnowscy się usalonowili , bo zmienili wygląd wŚmieci , teraz czas przyszedł na Gazetę niePolską . Tylko problem może być w ściganiu się na statuetki i plebiscyty dla wodzów państwa . Może jakieś nowe trzeba powołać żeby wszyscy ich ukochani przywódcy i politycy byli zadowoleni .
43 29
odpowiedź
User
fh
Uwielbiam Gazetę Pokską. Trochę szkoda dotychczasowej szaty graficznej bo to historia i sentyment ale cóż, wszystko się zmienia. Panta rem
41 63
odpowiedź