SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Polska” chwali się rekordową sprzedażą. „W wielu kioskach jesteśmy rarytasem”

W ciągu sześciu dni sprzedano cały nakład pierwszego numeru odnowionej „Gazety Polskiej” (Niezależne Wydawnictwo Polskie), który ukazał się w liczbie 100 tys. egzemplarzy - poinformował Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika.

Article

Począwszy od 1 marca „Gazeta Polska” ukazuje się w magazynowym formacie, na lepszym papierze, ze zwiększoną liczbą stron, nowymi rubrykami i z nowymi autorami. Doszły też nowe rubryki, poświęcone zdrowiu, dezinformacji i lifestyle'owi. - Idziemy szerzej, nie samą polityką żyje człowiek - mówił dla Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz.

Wprowadzonym zmianom towarzyszy duża kampania reklamowa. Akcja obejmuje telewizję (TVP, TV Republika), internet, punkty sprzedaży Ruchu i Kolportera oraz outdoor m.in. ekrany w pojazdach komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy, SKM), ekrany LED w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Szczecinie, prawie tysiąc billboardów w mniejszych miejscowościach. Działania zaplanowano do końca marca.

Sakiewicz zapowiadał też, że redakcja i wydawnictwo będą obserwowali, jak sprzedaje się powiększony do 100 tys. nakład pisma. - Nie chodzi przecież o to, żeby zalewać rynek produktem, który się nie sprzeda - komentował. Już wiadomo, że te obawy były na wyrost. Pierwszy numer „Gazety Polskiej” sprzedał się całkowicie.

- W wielu kioskach „GP jest niedostępnym rarytasem. Nie mamy jeszcze kompletnych danych z sieci sprzedaży, ale te, które są, wskazują na wysoką sprzedaż - przyznaje w rozmowie z Wirtuanemedia.pl Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika. Dodaje też, że nakład pierwszego numeru liczył 100 tys. egzemplarzy. - Myślimy o tym, żeby w związku z zaistniałą sytuacją, od trzeciego numeru powiększyć nakład - informuje Sakiewicz. Szczegółów jednak nie chce podawać.

Na oficjalnym koncie twitterowym, „Gazeta Polska” dziękuje czytelnikom za zaufanie i informuje o wyprzedanym nakładzie.

Drugi numer “Gazety Polskiej” w nowym magazynowym formacie, który ukaże się w środę, 8 marca, zapowiada nowa odsłona oficjalnego spotu tygodnika. Tym razem bierze w nim udział zastępca redaktora naczelnego Katarzyna Gójska-Hejke i publicysta Piotr Lisiewicz (w poprzednim spocie lektorem był Tomasz Sakiewicz).

W grudniu ub. roku średnia sprzedaż "Gazety Polskiej" wynosiła 34 601 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska” chwali się rekordową sprzedażą. „W wielu kioskach jesteśmy rarytasem”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
A to ciekawe że cały nakład wyprzedany. W pobliskim mi saloniku prasowym leży niewielka stertka, taka sama od ostatniej środy i jakoś nie ma chętnych.
odpowiedź
User
mm
Odżyli bo to teraz ich rząd futruje za moje pieniądze. Odpowiednik Gazety Wyborczej, zresztą podejrzewam że redaktorzy jednej i drugiej gadzinówki nabierali fachu w tych samych kibucach.
odpowiedź
User
YKK
Oj Ssakiewicz, Ssakiewicz, możesz zaklinać rzeczywistość - w tym jesteś na prawdę dobry. I nie twierdzę, że ci się nie poprawiło, bo od jesieni 2015 przybyło ci kilkanaście kilogramów.
odpowiedź