SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Weekendowa „Gazeta Wyborcza” z dodatkiem „Nasza Europa” zamiast „The Wall Street Journal"

Od najbliższej soboty, 9 marca br. weekendowa „Gazeta Wyborcza” (Agora) nie ukaże się już z dodatkiem „The Wall Street Journal", a z „Nasza Europa”. Pojawią się w niej wybrane teksty z „WSJ” i innych zagranicznych tytułów.

Biura redakcji „Gazety Wyborczej” w WarszawieArticle

Sobotni dodatek „Gazety Wyborczej" - „The Wall Street Journal" przestanie być wydawany w formie osobnego magazynu. Agora podkreśla, że "Gazeta Wyborcza" nie kończy współpracy z amerykańskim dziennikiem "The Wall Street Journal" tylko „zmienia formę wydawniczą” - zagraniczne treści będą publikowane w różnych działach dziennika. Czytelnicy "Gazety Wyborczej" nadal będą mogli także korzystać ze specjalnego pakietu prenumeraty cyfrowej na Wyborcza.pl, obejmującego oryginalne wydania „WSJ” w wersji cyfrowej.

Nadchodzi „Nasza Europa”

„The Wall Street Journal" zastąpi nowy magazyn „Nasza Europa”, który będzie ukazywać się wraz z weekendowymi wydaniami „Wyborczej”.  Mają w nim ukazywać się wybrane artykuły z „WSJ”.

Na łamach 12-stronicowego magazynu czytelnicy mają w nim znaleźć treści dotyczące zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, a także analizy, reportaże i rozmowy o tematyce europejskiej z zagranicznych tytułów prasowych, z którymi „Gazeta Wyborcza" współpracuje w projekcie LENA (Leading European Newspaper Alliance) - „El Pais", „Die Welt", „La Repubblica", „Le Figaro", „Le Soir", „Tages-Anzeiger" i „Tribune de Genéve".

Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej” uzasadnia zmiany „analizą zachowań czytelniczych w papierze i internecie”.

- Wiemy, że czytelnicy „Gazety Wyborczej" codziennie oczekują kolejnych tekstów o świecie. Nowy tygodnik „Nasza Europa", który powstaje we współpracy z największymi europejskimi gazetami zrzeszonymi w LENA, odpowiada na potrzeby naszych odbiorców, oferując im więcej tematów związanych ze zbliżającymi się Eurowyborami i Brexitem - tłumaczy Wójcik.

Redaktorami prowadzącymi nowy magazyn będą Roman Imielski, Mariusz Kania, Łukasz Grzymisławski i Bartosz Wieliński.

- Tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego zdecydują być może o tym, jak będzie wyglądać przyszłość wspólnej Europy. Głównym celem „Naszej Europy” jest więc przybliżenie czytelnikom tematów europejskich - dodaje Roman Imielski, szef newsroomu „Gazety Wyborczej”.

Wydanie wspiera promocja w radiu (Radio TOK FM, RMF FM), internecie (Google, Facebook), a także autopromocja na łamach dziennika, w serwisie Wyborcza.pl i w mediach społecznościowych. Działania reklamowe przygotował zespół marketingu „Gazety Wyborczej”.

Według danych ZKDP w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 94 527 egz., o 14,8 proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Weekendowa „Gazeta Wyborcza” z dodatkiem „Nasza Europa” zamiast „The Wall Street Journal"

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ahmet
Podwyżki dla nauczycieli to rozdawnictwo, źródło:GW.
odpowiedź
User
behawiorysta lemingów i moherów
Podwyżki dla nauczycieli to rozdawnictwo, źródło:GW.


Tak to jest jak się gra z playbacku i płyta się zatnie.
odpowiedź