SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” przyzna nagrodę im. Krzysztofa Millera za materiał fotograficzny roku

„Gazeta Wyborcza” (Agora) ogłosiła konkurs na najlepszy materiał fotograficzny 2018 roku. Nagroda im. Krzysztofa Millera - słynnego fotoreportera przez lata związanego z "GW", ma być przyznawana „za odwagę patrzenia”.

Krzysztof Miller, fot. Agencja GazetaArticle

Konkurs fotograficzny ogłoszony przez „Gazetę Wyborczą” ma upamiętnić wybitnego fotografa Krzysztofa Millera, autora fotoreportaży o tematyce wojennej oraz autora wielu znanych zdjęć.

W pierwszej edycji konkursu twórcy mogą nadsyłać swoje prace od 8 września do 31 października br. za pomocą formularza, który znajduje się na Wyborcza.pl/wiecejswiata. Zgłoszone prace musiały zostać wykonane między 1 września 2017 do 1 września 2018 roku i zawierać minimum 7 zdjęć (ale nie więcej niż 12). Każdy uczestnik może zgłosić 3 materiały.

O nagrodę mogą rywalizować zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy; indywidualnie lub w formie kolektywu fotografów. Do konkursu można zgłaszać wszystkie formy fotograficzne: w tym fotoreportaż, dokument, serię portretów czy pejzaży, wykonanych dowolną techniką - profesjonalnym sprzętem fotograficznym lub telefonem komórkowym.

Celem konkursu ma być „promocja fotografii o wyjątkowych wartościach dziennikarskich, wyróżniających się pogłębionym, rzetelnym i właśnie odważnym spojrzeniem na trudne tematy społeczne, polityczne, ekonomiczne i kulturowe”.

Laureat będzie znany w grudniu

Na początku listopada zostanie wyłonionych siedmiu finalistów. Wyboru dokona jury w składzie: Ewa Ewart, Anna Bedyńska, Wojciech Jagielski, Mikołaj Grynberg, Adam Lach, Jerzy B. Wójcik, Mariusz Burchart, Beata Łyżwa-Sokół (jako przewodnicząca jury).

Konkurs zakończy się 7 grudnia br., uroczystą galą - wtedy zostanie ogłoszone nazwisko laureata Nagrody im. Krzysztofa Millera. Zwycięzca otrzyma czek na kwotę 10 tys. złotych.

Konkurs o Nagrodę im. Krzysztofa Millera będzie promowany na łamach „Gazety Wyborczej”, „Dużego Formatu” i na Wyborcza.pl. Partnerem konkursu jest Kulczyk Foundation.

Krzysztof Miller w ciągu ponad 25 lat swojego życia fotografował niemal wszystkie konflikty zbrojne na świecie oraz wydarzenia historyczne. Robił zdjęcia m.in. w Afganistanie, Czeczenii, Afryce. Dokumentował przewrót w Rumunii, wojny w Gruzji i Bośni, trzęsienie ziemi w Iranie, Aksamitną Rewolucję w Czechosłowacji. Autor książek „13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego” oraz „Fotografie, które nie zmieniły świata”. Przez wiele lat razem z Wojciechem Jagielskim tworzył reporterski duet, który relacjonował konflikty zbrojne na łamach „Gazety Wyborczej”.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” przyzna nagrodę im. Krzysztofa Millera za materiał fotograficzny roku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ada
Wygra kod, kod czymże będzie niespodzianka i wygra kod?
odpowiedź
User
ja
Jak Miller może być autorem książki „Fotografie, które nie zmieniły świata” skoro ona wyszła gdy już nie żył? Pojęcie macie jakieś o czym piszecie?
odpowiedź