SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Gazeta Wyborcza" najczęściej cytowanym medium w styczniu. Wysoko Wirtualnemedia.pl

W styczniu br. w mediach najczęściej cytowano "Gazetę Wyborczą", 3423 razy - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów. Portal Wirtualnemedia.pl kolejny miesiąc był jednym z najbardziej opiniotwórczych serwisów internetowych.

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej"; fot. PAP/Tomasz Gzell Article

"Gazeta Wyborcza" pierwszą pozycję  zawdzięcza publikacji „Taśm Kaczyńskiego”. Niemal połowa wszystkich cytowań dziennika dotyczyła właśnie tego zagadnienia.

Podium uzupełniają dwa portale internetowe, Wirtualna Polska (3129 cytowań) i Onet (2954 cytowania ). Ogółem, w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów w styczniu znalazło się pięć tytułów prasowych, pięć stacji telewizyjnych, dwie radiowe oraz trzy serwisy internetowe.

"GW" najczęściej przywoływanym tytułem prasowym

W klasyfikacji prasy, czołówkę najczęściej cytowanych tytułów otwiera „Gazeta Wyborcza”, wyprzedzając  „Rzeczpospolitą” i „Super Express”.
 

Wirtualnemedia.pl w czołówce mediów internetowych

Najczęściej cytowanym portalem internetowym został Wirtualna Polska. Kolejną pozycję zajął Onet.pl oraz Wpolityce.pl. Na informacje Wirtualnemedia.pl w styczniu powoływano się 649 razy.

 

Najczęściej cytowanym tygodnikiem były „Sieci”, na których informacje powoływano się 330 razy w pierwszym miesiącu br. Drugie miejsce na podium zajął tygodnik „Newsweek”, a trzecie – tygodnik „Wprost”, cytowane odpowiednio 242 i 177 razy.

Najczęściej cytowane media - stacje radiowe i telewizyjne

Spośród stacji telewizyjnych, najczęściej cytowany w styczniu był TVN24. Podium uzupełniają TVN i TVP Info.

Jeśli chodzi o stacje radiowe, to liderem opiniotwórczości było RMF FM (1992 cytowania), dalej znalazły się Radio ZET (1146 cytowań) oraz Program Pierwszy Polskiego Radia (822 cytowania).

Media ekonomiczne

„Dziennik Gazeta Prawna” znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce. Drugie miejsce należy do „Pulsu Biznesu”, trzecie do serwisu Bankier.pl.

Media regionalne

Na informacje "Dziennika Bałtyckiego" powoływano się w styczniu 240 razy, najwięcej spośród mediów lokalnych. Czołówkę uzupełniają Radio Gdańsk i "Dziennik Polski".

Badanie przeprowadzono na podstawie 30 024 przekazów z mediów (materiałów prasowych, publikacji w portalach internetowych oraz programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 31 stycznia 2019 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 30 565 razy (24  734  w portalach internetowych, 3 267 w prasie, 1 965 w telewizji i 599 w radio).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Gazeta Wyborcza" najczęściej cytowanym medium w styczniu. Wysoko Wirtualnemedia.pl

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wolak
A reżimowe gadzinówki daleeeko na dole, albo w ogóle brak na liście - kto by się spodziewał? :D
12 16
odpowiedź
User
Eugenia
A reżimowe gadzinówki daleeeko na dole, albo w ogóle brak na liście - kto by się spodziewał?

Głupoty opowiadasz. Wyborcza jest na 1 miejscu.
19 8
odpowiedź