SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” najczęściej cytowana, wysoko Wirtualnemedia.pl

W czerwcu br. najczęściej cytowanym medium była "Gazeta Wyborcza". Wśród serwisów internetowych liderem były sportowefakty.pl, a w czołówce tej kategorii znalazł się portal Wirtualnemedia.pl - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.

„Gazeta Wyborcza” najczęściej cytowana, wysoko Wirtualnemedia.pl

W rankingu najczęściej cytowanych mediów w czerwcu br. pierwsze miejsce zajęła "Gazeta Wyborcza". Na drugiej pozycji znalazła się "Rzeczpospolita", a na trzeciej - tygodnik "Polityka". W ścisłej czołówce znalazły się też Wprost i TVN24.

Na liście piętnastu najczęściej cytowanych mediów znalazło się w sumie 11 tytułów prasowych, 3 rozgłośnie radiowe i 2 stacje telewizyjne.

 

Pierwsze miejsce w zestawieniu "Gazeta Wyborcza" zawdzięcza artykułom dotyczącym krajowej polityki, wśród których prym wiedzie wywiad z Aleksandrem Kwaśniewskim, w którym wypowiadał się on m.in. o zbliżającym się Kongresie Kobiet. Na drugim miejscu najczęściej cytowanych za "Gazetą Wyborczą" tematów był reportaż Mariusz Szczygła w "Dużym Formacie", przedstawiający nauczycielkę, która po zatarciu wyroku w sprawie zabójstwa dziecka wróciła do pracy w szkole i została ekspertką MEN. Do treści przedstawionych w reportażu odniósł się m.in. Donald Tusk oraz minister edukacji Krystyna Szumilas. Trzecie miejsce wśród tematów to finansowanie partii politycznych.

"Rzeczpospolita" cytowana była najczęściej w kontekście wydarzeń politycznych oraz rankingów i sondaży. Zajęła się lekturą najnowszych oświadczeń majątkowych naszych europosłów oraz zwróciła uwagę na "dziurawą" ochronę w Kancelarii Premiera. Podobnie jak w maju media chętnie cytowały również wyniki rankingu szkół przygotowanego z "Perspektywami".

Tygodnik "Polityka" miejsce na podium zawdzięcza wywiadowi z Donaldem Tuskiem. W analizowanym okresie chętnie cytowany był również ranking europosłów.

Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVN, a na trzeciej - TVP2.

TVN24 w czerwcu uruchomiła falę komentarzy oddając głos na antenie Janowi Rokicie, który poskarżył się na działania komornika, który wszedł na pensję polityka. Popularnym tematem odwołań była również informacja o starcie Jarosława Gowina w rywalizacji o fotel szefa PO, którą podała stacja.

Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na doniesienia RMF FM, a na kolejnych miejscach znalazły się Radio ZET i TOK FM.

RMF FM wysoką cytowalność zawdzięcza głównie sprawom politycznym, w których uwagę przykuwa wypowiedź Jarosława Gowina dotycząca szkód, jakie może za sobą nieść koalicja PO-SLD. Media cytowały również wypowiedzi Leszka Balcerowicza na temat OFE, a także informacje o szczegółach morderstwa w Krakowie.

Najczęściej cytowanym w czerwcu br. portalem internetowym były sportowefakty.pl, za którymi uplasowały się onet.pl  i tvn24.pl. Portal sportowefakty.pl cytowany był w kontekście nieporozumień w świecie żużlu w związku ze skandalem, który miał miejsce w Lesznie. Na informacje z portalu Wirtualnemedia.pl powoływano się 25 razy.

Najczęściej przywoływanym medium ekonomicznym był "Puls Biznesu". Najczęściej cytowanym portalem został money.pl, rozgłośnią - Radio PIN, a telewizją - TVN CNBC.

W czerwcu br. najczęściej cytowanym medium regionalnym był "Dziennik Polski". Na drugim miejscu utrzymała się "Nowa Trybuna Opolska", w dalszym ciągu służąc za źródło informacji na temat afery obyczajowej w opolskiej policji.

Jeśli chodzi o tematykę cytowanych informacji, najczęściej dotyczyły one polskiej polityki, a następnie wyników rankingów i sondaży oraz kwestii ekonomicznych.

Analiza została przeprowadzona przez Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 4479 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1-30 czerwca 2013 r. Analiza obejmuje ponad 900 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP Info, TVN, TVN24, TVN CNBC, TVN Turbo, Polsat, Polsat News, TV Biznes, TV4) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie/RDC, Radio Maryja, Radio PiN, Radio RMF FM, Radio Zet, Radio TOK FM). Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji, w których padały nazwy tytułów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie nie obejmuje cytowań opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” najczęściej cytowana, wysoko Wirtualnemedia.pl

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
złośliwy czytacz
Cyt. "Wśród serwisów internetowych liderem były sportowefakty.pl, a w czołówce tej kategorii znalazł się portal Wirtualnemedia.pl - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów." Hmmm, w czołówce tej kategorii... 6 pozycja portalu licząc od początku, a 3 licząc od końca. Czy to czołówka? Wątpię. Ale wnioski z raportu na zamówienie... jakże miały by być inne.
odpowiedź
User
miki
to fajnie:) super:)
odpowiedź
User
zac
co można z newsweeka cytować? Kto z kim sypia? Który ksiądz jest pedofilem?
odpowiedź
User
dsf
Za Lisickiego to "Rz" przodowała, teraz grasiówka konsekwentnie dołuje.
odpowiedź
User
anty ti vi en
TVN24 i TVN jako najbardziej opiniotwórcze media chyba dla lemingów i sprawnych inaczej z wypranymi mózgami.Do prawdy dochodzi się wieloetapowo korzystając z różnych źródeł nabierając doświadczenia a nie łykając jak leci pierwszą lepszą papkę w tym wypadku tvn.
odpowiedź