SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Wyborcza” odpowiada Szczepkowskiej: skandaliczne felietony o gender i homo-lobby

Kierownictwo „Gazety Wyborczej” (Agora) wyjaśnia, że „Wysokie Obcasy” zakończyły współpracę z Joanną Szczepkowską nie dlatego, że zaczęła też pisać do „Rzeczpospolitej”, tylko z powodu jej poglądów i skrytykowania plebiscytu „Ludzie wolności”. - To Szczepkowska ostentacyjnie odwróciła się od „Gazety Wyborczej”, a nie odwrotnie - oceniają.

Joanna Szczepkowska, fot.akpa Article

W miniony weekend Joanna Szczepkowska poinformowała, że po 15 latach współpracy przestanie w maju pisać felietony do „Wysokich Obcasów”, weekendowego dodatku „Gazety Wyborczej”. Według aktorki redakcja argumentowała, że „za bardzo zrobiła się felietonistką »Rzepy«”, w której publikuje teksty od października ub.r. Ponadto na początku kwietnia Szczepkowska na łamach „Rzeczpospolitej” skrytykowała plebiscyt „Ludzie wolności”, organizowany przez „GW” wspólnie z TVN (przeczytaj więcej na ten temat).

W czwartkowej „Gazecie Wyborczej” do tej sytuacji odnoszą się zastępczyni redaktor naczelnej „Wysokich Obcasów” Paulina Reiter i zastępca redaktora naczelnego „GW” Piotr Stasiński. W tekście zatytułowanym „Joanna Szczepkowska brzydko się chwyta. Dlaczego rozstaliśmy się z felietonistką ‘Wysokich Obcasów’?” wyjaśniają, że powodem zakończenia współpracy z aktorką nie jest to, że zaczęła pisać do „Rzeczpospolitej”, ponieważ także pozostałe felietonistki „Wysokich Obcasów” publikują w innych gazetach.

- Problemem jest to, co Szczepkowska pisze - podkreślają Reiter i Stasiński. Przypominają felieton aktorki z marca ub.r., w którym zasugerowała, że polskim środowiskiem teatralnym rządzi homoseksualne lobby. - Naszą redakcję wzburzył ten felieton, otrzymaliśmy też wtedy mnóstwo listów oburzonych czytelniczek - opisują. Podobnie skandaliczny był w ocenie redakcji i czytelniczek „Wysokich Obcasów” tekst Szczepkowskiej z lutego br., w którym wspierała księdza Oko i jego walkę z gender mainstreaming.

- Nigdy nie wydrukowalibyśmy felietonów o podobnych treściach. Nie zamierzamy też udawać, że nie wiemy, iż „nasza” autorka takie poglądy głosi gdzie indziej. Każda redakcja ma prawo do własnej oceny, jakich autorów, o jakich poglądach gości na łamach, oraz do oceny, kiedy autor nadużywa wolności słowa, aby obrażać ludzi - stwierdzają Reiter i Stasiński. - „Wysokie Obcasy” od początku istnienia sprzeciwiają się dyskryminowaniu ludzi ze względu na płeć i orientację seksualną. „Gazeta Wyborcza”, której „WO” są częścią, domaga się wolności, równości i szacunku dla innych - deklarują.

Ich zdaniem skrytykowanie przez Joannę Szczepkowską plebiscytu „Ludzie wolności” było nie fair. - Artykuł pełen był złośliwości pod naszym adresem i fałszywie relacjonował nasze spory wokół jej felietonów - oceniają. - To zatem Szczepkowska ostentacyjnie odwróciła się od „Gazety Wyborczej”, a nie odwrotnie - podkreślają, dodając, że aktorka „wybrała brzydką metodę rozstania”.

Z danych ZKDP wynika, że w lutym br. średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” wynosiła 174 707 egz. (zobacz dane wszystkich dzienników ogólnopolskich).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” odpowiada Szczepkowskiej: skandaliczne felietony o gender i homo-lobby

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Na czym polega problem? Każda gazeta sama decyduje, kogo chce, a kogo nie chce drukować. To jej sprawa. Czy teraz będziemy się domagać, by bracia Karnowscy drukowali w swoim tygodniku felietony Moniki Olejnik?
35 57
odpowiedź
User
analityk
Bo można mieć TYLKO TAKIE POGLĄDY jak Michnik ze świtą. Tak wygląda "tolerancja" :-)
98 34
odpowiedź
User
gej okej
Za dużo Terlika w tym teatrze się nasłuchała i takie skutki
30 72
odpowiedź
User
SZarl Bodler
Tyle rabanu o kilka grafomańskich tekstów... ?
31 53
odpowiedź
User
jak
W Agorze wszyscy muszą myśleć tak samo. Jak owce.
90 28
odpowiedź