SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paula Skalnicka-Kirpsza za Marcina Wesołka nową naczelną „Gazety Wyborczej Poznań”

Z początkiem września nową redaktor naczelną poznańskiego dodatku „Gazety Wyborczej” (Agora) zostanie Paula Skalnicka-Kirpsza, kierująca dotąd dodatkiem szczecińskim dziennika. W Poznaniu zastąpi Marcina Wesołka, który zostanie szefem działu Sport w „GW”.

Paula Skalnicka-KirpszaArticle

Skalnicka-Kirpsza związana jest z „Gazetą Wyborczą” od 1996 roku, od początku z jej szczecińskim oddziałem. Zaczynała jako współpracowniczka „Gazety Dom", potem zajmowała się służbą zdrowia, sprawami społecznymi, kryminalnymi, samorządem i polityką. W 2005 r. została zastępczynią redaktora naczelnego, od 2012 jest redaktor naczelną całego oddziału.

- Poznań to dla „Gazety Wyborczej" strategiczne miasto. Poszerzanie grupy naszych prenumeratorów cyfrowych, połączone z pilnowaniem wartości „Wyborczej”, to najważniejsze zadania dla nowej redaktor naczelnej - komentuje Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej". Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych „GW”, dodaje, że szczecińska redakcja prowadzona przez Paulę Skalnicką-Kirpszę miała doskonałe wyniki w sieci, zwłaszcza jeśli chodzi o zdobywanie prenumeratorów cyfrowych. - Jestem przekonany, że podobnie będzie w Poznaniu - podsumowuje.

Paula Skalnicka-Kirpsza na stanowisku szefa „Gazety Wyborczej” w Poznaniu zastąpi Marcina Wesołka, który został już ogłoszony nowym szefem działu Sport w „Gazecie Wyborczej”. Stanowisko obejmie we wrześniu, zastępując Radosława Leniarskiego.

Natomiast nowy szef szczecińskiego oddziału „Gazety Wyborczej” ma zostać ogłoszony w najbliższych dniach.

Według danych ZKDP w maju br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 89 180 egz., o 4,2 proc. mniej niż rok wcześniej. Z kolei na koniec maja z subskrypcji cyfrowych „GW” korzystało 192 tys. użytkowników, o 22 tys. więcej niż na koniec ub.r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paula Skalnicka-Kirpsza za Marcina Wesołka nową naczelną „Gazety Wyborczej Poznań”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl