SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Wyborcza” przeprosiła za reklamę chwalącą władze Turcji za stłumienie próby zamachu stanu

W „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej” w zeszły weekend ukazały się reklamy tureckiej ambasady w Polsce chwalące sytuację w Turcji po zdławieniu próby przewrotu podjętej przez opozycję w połowie lipca ub.r. - To był nasz błąd, przepraszamy Czytelników - przyznała w poniedziałek redakcja „Gazety Wyborczej”.

Article

W identycznych reklamach zamieszczonych w weekendowych wydaniach „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej” i „Dziennika Gazety Prawnej” ambasada turecka w Polsce stwierdziła, że „15 lipca 2016 w godzinach wieczornych naród turecki odniósł zwycięstwo nad próbą przewrotu i uratował demokrację”.

Dodano, że przewrót przygotowała i przeprowadziła grupa zwolenników Fethullaha Gülena, którego określono jako „fałszywego proroka”. - Od próby przewrotu Republika Turcji, dzięki silnemu politycznemu konsensusowi w sprawie oczyszczenia tureckich instytucji państwowych z pozostałości tej organizacji terrorystycznej, jest państwem stabilniejszym, bardziej niezłomnym i silniejszym - podkreślono.

Ponadto podziękowano Polsce za okazanie solidarności Turcji.

Niektórzy dziennikarze aktywni w social media dziwili się, że dzienniki zgodziły się na publikację takiego ogłoszenia. Przypomniano m.in., że według danych Reporterów bez Granic z końca ub.r. w Turcji w więzieniach przebywało ponad 100 dziennikarzy.

W „Rzeczpospolitej” przy reklamie zaznaczono, że redakcja nie odpowiada za jej treści.

W poniedziałkowym wydaniu „Gazety Wyborczej” zamieszczono wyjaśnienie, w którym redakcja przeprosiła za publikację reklamy ambasady Turcji. - To był nasz błąd, przepraszamy Czytelników - podkreślono.

- Przypominamy, że nasz stosunek do antydemokratycznego reżimu Erdogana wyrażamy w naszych tekstach i komentarzach. Solidaryzujemy się z prześladowanymi dziennikarzami w Turcji i wspieramy ich poprzez międzynarodowe organizacje broniące wolności prasy i mediów - dodała redakcja „GW”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” przeprosiła za reklamę chwalącą władze Turcji za stłumienie próby zamachu stanu

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak
Teraz przepraszają, ale ktoś to zaakceptował do druku i ktoś pieniądze wziął.
31 8
odpowiedź
User
Polak
Pecunia non olet. PiSu też nienawidzą, a jak im odciął reklamy państwowe, to płacz. A trzeba było być dumny i powiedzieć "od PiSu nie biorę". Ale co ja wymagam i od kogo.
24 9
odpowiedź
User
Też Polak
Pecunia non olet. PiSu też nienawidzą, a jak im odciął reklamy państwowe, to płacz. A trzeba było być dumny i powiedzieć "od PiSu nie biorę". Ale co ja wymagam i od kogo.


To jest bardzo głupie zdanie.
12 20
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Drodzy adepci dziennikarstwa, bierzcie przykład ze starszych kolegów. Robi się tak: sprzedaje się reklamę, w razie hałasu przeprasza się, a forsa zostaje w kasie. Lemingi szczęśliwe, że błąd naprawiony, zarząd szczęśliwy, że budżet załatany. Same korzyści.
11 8
odpowiedź