SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Wyborcza” przystąpiła do sojuszu LENA podnoszącego standardy dziennikarstwa

„Gazeta Wyborcza” (Agora) przystąpiła do Leading European Newspaper Alliance, dzięki czemu będzie mogła współpracować z dziennikarzami z innych europejskich krajów. Czytelnicy „GW” będą mieli także dostęp do treści z innych tytułów zrzeszonych z tym sojuszem.

Article

Celem Leading European Newspaper Alliance ma być podnoszenie dziennikarskich standardów, łączenie pracy redakcyjnej nad ważnymi materiałami i promowanie wysokiej jakości dziennikarstwa w Europie.

Członkowie międzynarodowego klubu wspólnie tworzą i publikują materiały, dzięki międzynarodowej współpracy dziennikarzy. Redakcje udostępniają sobie wybrane artykuły, by mogli korzystać z nich także czytelnicy innych krajów. Wśród tekstów są m.in. wywiady, raporty i artykuły opiniotwórcze, napisane przez ekspertów, naukowców i osoby publiczne. Redakcje dzielą się także nowymi praktykami i rozwiązaniami w zakresie cyfryzacji, technologii i projektów internetowych. Treści z których będą mogli korzystać czytelnicy „GW” ukażą się w sekcji „Więcej świata” portalu Wyborcza.pl.

LENA organizuje również dwa razy w roku warsztaty dla przedstawicieli gazet członkowskich, które mają umożliwić im wymianę doświadczeń w zakresie kompetencji technologicznych i cyfrowych.

W 2017 r. „Gazeta Wyborcza” została partnerem francusko-niemieckiej telewizji Arte, niemieckiej telewizji RBB, europejskiego portalu newsowego EURACTIV i firmy Google oraz nawiązała współpracę z „The Wall Street Journal”. W ramach tego ostatniego procesu polscy czytelnicy mogą wykupić dostęp do cyfrowych treści „WSJ”, a na łamach „GW” i Wyborcza.pl publikowane są tłumaczenie wybranych artykułów z „WSJ”.

„Gazeta Wyborcza” to pierwsza redakcja z Polski, która dołączyła do grona założycieli LENA - są nimi „Die Welt”, „El País”, „La Repubblica”, „Le Figaro”, „Le Soir”, „Tages-Anzeiger” i „Tribune de Genève”.

Według danych ZKDP w lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 98 192 egz., o 18 proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” przystąpiła do sojuszu LENA podnoszącego standardy dziennikarstwa

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Spotem
Przecież tam są najwyższe standardy dziennikarstwa (patrz ostatni popis Wojciecha Czuchnowskiego na konferencji prasowej ;)
44 12
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Wspaniale. Z tym, że gdyby ta organizacja dbała naprawdę o poziom dziennikarstwa, to GazoWnia nawet by tam nie mogła złożyć podania.
44 13
odpowiedź
User
Rozbawiony
Ha, ha, ha. Coś czuję, że w tym tygodniu już nic zabawniejszego nie przeczytam.
44 13
odpowiedź
User
a
kółko graniaste, kółko graniaste wszystkie lewe boki haha
36 11
odpowiedź
User
Adam
jako wkład w standardy dziennikarstwa GW wniesie Czuchnowskiego
37 12
odpowiedź