SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” przystąpiła do sojuszu LENA podnoszącego standardy dziennikarstwa

„Gazeta Wyborcza” (Agora) przystąpiła do Leading European Newspaper Alliance, dzięki czemu będzie mogła współpracować z dziennikarzami z innych europejskich krajów. Czytelnicy „GW” będą mieli także dostęp do treści z innych tytułów zrzeszonych z tym sojuszem.

Article

Celem Leading European Newspaper Alliance ma być podnoszenie dziennikarskich standardów, łączenie pracy redakcyjnej nad ważnymi materiałami i promowanie wysokiej jakości dziennikarstwa w Europie.

Członkowie międzynarodowego klubu wspólnie tworzą i publikują materiały, dzięki międzynarodowej współpracy dziennikarzy. Redakcje udostępniają sobie wybrane artykuły, by mogli korzystać z nich także czytelnicy innych krajów. Wśród tekstów są m.in. wywiady, raporty i artykuły opiniotwórcze, napisane przez ekspertów, naukowców i osoby publiczne. Redakcje dzielą się także nowymi praktykami i rozwiązaniami w zakresie cyfryzacji, technologii i projektów internetowych. Treści z których będą mogli korzystać czytelnicy „GW” ukażą się w sekcji „Więcej świata” portalu Wyborcza.pl.

LENA organizuje również dwa razy w roku warsztaty dla przedstawicieli gazet członkowskich, które mają umożliwić im wymianę doświadczeń w zakresie kompetencji technologicznych i cyfrowych.

W 2017 r. „Gazeta Wyborcza” została partnerem francusko-niemieckiej telewizji Arte, niemieckiej telewizji RBB, europejskiego portalu newsowego EURACTIV i firmy Google oraz nawiązała współpracę z „The Wall Street Journal”. W ramach tego ostatniego procesu polscy czytelnicy mogą wykupić dostęp do cyfrowych treści „WSJ”, a na łamach „GW” i Wyborcza.pl publikowane są tłumaczenie wybranych artykułów z „WSJ”.

„Gazeta Wyborcza” to pierwsza redakcja z Polski, która dołączyła do grona założycieli LENA - są nimi „Die Welt”, „El País”, „La Repubblica”, „Le Figaro”, „Le Soir”, „Tages-Anzeiger” i „Tribune de Genève”.

Według danych ZKDP w lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 98 192 egz., o 18 proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” przystąpiła do sojuszu LENA podnoszącego standardy dziennikarstwa

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Spotem
Przecież tam są najwyższe standardy dziennikarstwa (patrz ostatni popis Wojciecha Czuchnowskiego na konferencji prasowej ;)
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Wspaniale. Z tym, że gdyby ta organizacja dbała naprawdę o poziom dziennikarstwa, to GazoWnia nawet by tam nie mogła złożyć podania.
odpowiedź
User
Rozbawiony
Ha, ha, ha. Coś czuję, że w tym tygodniu już nic zabawniejszego nie przeczytam.
odpowiedź