„Gazeta Wyborcza” szykuje codzienny podcast „8:10” z omówieniami tekstów i rekomendacjami kulturalnymi

„Gazeta Wyborcza” (Agora) pracuje nad nowym podcastem „8: 10” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Będzie emitowany codziennie w dni powszednie, a prowadzący go dziennikarze mają omawiać reportaże i teksty z dodatków dziennika.

jk
jk
Udostępnij artykuł:
„Gazeta Wyborcza” szykuje codzienny podcast „8:10” z omówieniami tekstów i rekomendacjami kulturalnymi
Wnętrze redakcji „Gazety Wyborczej” w Warszawie

Premierę nowego podcastu wydawca ustalił na poniedziałek 16 grudnia. W założeniu codziennie ktoś inny z redakcji „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl będzie opowiadał o najważniejszych tekstach, zamieszczonych w „Dużym Formacie”, „Ale Historii!” czy „Wysokich Obcasach”. Będą też relacjonować najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie oraz polecać wydarzenia kulturalne. Prace nad ostateczną wersją formatu trwają, wydawca nie udziela szczegółowych informacji na ten temat.

Podcasty będą pojawiały się codziennie, od poniedziałku do piątku, dziesięć minut po ósmej rano. Będzie można ich słuchać w aplikacji „Gazety Wyborczej” i na Wyborcza.pl, na platformie podcastowej TOK FM Select, na YouTubie, a także na najpopularniejszych platformach streamingowych.

W premierowym wydaniu "8:10" Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" będzie rozmawiał z Donaldem Tuskiem o tym, dlaczego były premier nie kandyduje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Tusk powie też o szansach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na zwycięstwo z Andrzejem Dudą i trochę oburza się na porównanie Platformy Obywatelskiej z Unią Wolności. Opowiada też o swoich starciach z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel. A także o życzliwości, jaką okazywał mu jako imiennikowi prezydent Donald Trump.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/agora-oferuje-firmom-sponsoring-i-mecenat-cyfrowych-subskrypcji-gazety-wyborczej,7170805936531585a ##

Agora w październiku br. uruchomiła podcast pt. „Poczytawszy”. Co dwa tygodnie trafiają tam rozmowy z przedstawicielami środowiska literackiego, dźwięki ze światów, o których opowiadają rozmówcy czy niepublikowane wcześniej nagrania z życia bohaterów książek.

Z badania opracowanego dla Tandem Media z Grupy Radiowej Agory wynika, że podcastów słucha już 27 proc. polskich internautów, używając do tego zwykle słuchawek i smartfona. 65 proc. spośród słuchaczy zaczęło z nich korzystać w ciągu ostatniego rok. Niemal jedna trzecia badanych śledzi jeden podcast, a 12 proc. - pięć lub więcej. Największa grupa (59 proc.) na stałe wybiera od dwóch do czterech audycji.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Rai uruchamia nowe kanały. Włoskiemu nadawcy nadal daleko do TVP

Rai uruchamia nowe kanały. Włoskiemu nadawcy nadal daleko do TVP

Książę Harry przegrał sprawę o prywatność z wydawcą "Daily Mail"

Książę Harry przegrał sprawę o prywatność z wydawcą "Daily Mail"

Netflix, Disney+ i Prime Video kontra kraj UE. Chodzi o nowe wymogi

Netflix, Disney+ i Prime Video kontra kraj UE. Chodzi o nowe wymogi

Tak ogląda się nowy program Kammela w Kanale Zero. Tendencja spadkowa

Tak ogląda się nowy program Kammela w Kanale Zero. Tendencja spadkowa

Od 15 do ponad 100 zł za Netfliksa. Wielkie porównanie cen platform streamingowych w 15 krajach

Od 15 do ponad 100 zł za Netfliksa. Wielkie porównanie cen platform streamingowych w 15 krajach

Kanał Newsmax Polska poszerza zasięg

Kanał Newsmax Polska poszerza zasięg