SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gdańsk najlepszy w Internecie

Portal internetowy miasta Gdańska najlepszy w Polsce

Serwis internetowy miasta www.gdansk.pl został laureatem prestiżowej nagrody Złotej "@" 2004 dla najlepszej samorządowej strony internetowej w Polsce. Dodajmy, że do konkursu zgłosiło się 160 gmin, miast i powiatów.

Złotą "małpę" przyznaje od sześciu lat Stowarzyszenie "Miasta w Internecie". Nagroda uznawana jest za najbardziej prestiżowe i cenione wyróżnienie dla portali samorządowych. Serwisy oceniane są w czterech kategoriach: serwisów wiejskich, miejsko-wiejskich, miejskich i powiatowych. Gdańsk wygrał rywalizację w kategorii "serwis miejski". W kategorii serwisów miejsko - wiejskich triumfowała Lubawa, natomiast najlepszą stroną internetową wśród powiatów uznano portal Krasnegostawu.

Nagroda wręczana jest na corocznej Konferencji "Miasta w Internecie", która gromadzi ekspertów i przedstawicieli administracji publicznej, zajmujących się rozwojem społeczeństwa informacyjnego i wykorzystaniem nowoczesnych technologii w administracji. W tym roku odbywa się ona w Zakopanem, a w imieniu miasta Gdańska nagrodę odebrali: Sekretarz Miasta Danuta Janczarek oraz Jerzy Rembalski, dyrektor Wydziału Promocji Miasta, który to wydział jest odpowiedzialny za merytoryczną zawartość serwisu internetowego.

W ocenie serwisów internetowych przez Jury były brane pod uwagę następujące czynniki: dostępność, aktualność i przyjazność serwisu dla użytkowników, kompleksowość zasobów informacyjnych oraz integracja z systemami informatycznymi urzędu. Premiowane były ponadto serwisy umożliwiające świadczenie usług publicznych on-line lub zwiększające znacząco interaktywność kontaktu mieszkańca z urzędem.

Patronem medialnym konferencji jest m.in. portal Wirtualnemedia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gdańsk najlepszy w Internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl