SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gdańskie liceum najlepsze

Ogłoszono wyniki rankingu liceów Newsweek Polska

Najlepszym liceum w kraju jest III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku. Tak wynika z pierwszej edycji ogólnokrajowego rankingu liceów przeprowadzonego przez tygodnik Newsweek Polska. Na pozostałych dwóch najwyższych miejscach znalazły się: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie. W sumie sklasyfikowano 100 najlepszych liceów w całym kraju i najlepsze szkoły w poszczególnych województwach.

Newsweek zwrócił się do ponad 100 uczelni (prywatnych i państwowych) z pytaniem, jakie licea ukończyli studenci I roku studiów dziennych. Wyniki ankiety porównano z liczbą absolwentów poszczególnych liceów w roku 2002/03. Jedynym więc i podstawowym kryterium w rankingu była skuteczność takiego kształcenia w danym liceum, żeby jak najwięcej jego maturzystów znalazło się na wyższych uczelniach.

Zgromadzono dane o ponad tysiącu liceów na podstawie informacji z ponad 100 uczelni dotyczących kilkudziesięciu tysięcy studentów I roku. - Badań w takiej skali i z taką metodologią nie robił jeszcze nikt w Polsce. Jesteśmy przekonani, ze skuteczność w przygotowaniu do dalszej nauki na wyższej uczelni jest najlepszym i najbardziej przydatnym kryterium oceny liceum - mówi Paweł Moskalewicz, szef wydań specjalnych Newsweek Polska.

Lista najlepszych liceów w poszczególnych województwach:

1. W województwie lubelskim: I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu
2. W województwie podkarpackim: III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie
3. W województwie mazowieckim: VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie
4. W województwie świętokrzyskim: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
5. W województwie łódzkim: XXXII Liceum Ogólnokształcące im. H. Poświatowskiej w Łodzi
6. W województwie małopolskim: V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
7. W województwie śląskim: V Liceum Ogólnokształcące w Bielsko - Białej
8. W województwie lubuskim: IV LO w Zespole Szkół Akademickich im. Eugeniusza Horbaczewskiego w Zielonej Górze
9. W województwie kujawsko-pomorskim: II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Grudziądzu 10. W województwie podlaskim: III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku 11. W województwie warmińsko-mazurskim: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ełku 12. W województwie pomorskim: III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku 13. W województwie zachodniopomorskim: XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie 14. W województwie dolnośląskim: V LO im. Gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu 15. W województwie wielkopolskim: XV Liceum 0gólnokształcące w Poznaniu.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gdańskie liceum najlepsze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl