SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Palau chce edukować turystów, jak szanować środowisko i lokalną kulturę

Władze wyspiarskiego państwa Palau na Pacyfiku prowadzą kampanię, którą chcą edukować ludzi, jak szanować środowisko kraju i lokalną kulturę. W jej ramach przyznają turystom specjalne punkty za dobre zachowanie. Działania pod nazwą "Ol'au Palau" przygotowała agencja Host/Havas.

Article

Kampania o nazwie „Ol'au Palau” stworzona przez Host/Havas przyznaje punkty osobom, które wykazują dobre zachowanie i szanują kulturę wyspy. Mogą wykorzystać te punkty, aby "odblokować doświadczenia, które wcześniej były dostępne tylko dla mieszkańców Palau".

Punkty te można gromadzić w aplikacji Ol'au Palau, wykonując takie czynności, jak równoważenie śladu węglowego za pomocą osobistego kalkulatora emisji dwutlenku węgla, stosowanie kremów przeciwsłonecznych bezpiecznych dla raf i odwiedzanie firm, które zmniejszają swój wpływ na kulturę środowiska.

Punkty zostaną również przyznane osobom, które odwiedzają pewne ważne pod względem kulturowym miejsca turystyczne, jedzą lokalną żywność ze zrównoważonych źródeł, uczestniczą w lokalnych projektach turystyki regeneracyjnej i unikają jednorazowych tworzyw sztucznych.

Po zgromadzeniu wystarczającej liczby punktów ludzie mogą je wymieniać, aby uzyskać dostęp do niektórych części wyspy, spotkać lokalnych starszych i zwiedzać historyczne miejsca, organizować wędrówki na uboczu, odwiedzać wioski i jeść lunch ze społecznością, tradycyjne łowić ryby i pływać w ukrytych jaskiniach.

Kampania powstała na bazie badań, które wykazały, że 90 proc. osób chce poznać naturalne środowisko i kulturę miejsca docelowego oraz dowiedzieć się, jak je zachować i chronić podczas swojego pobytu. Ponadto 87 proc.osób stwierdziło, że wydałoby więcej na wakacje w miejscu o nieskazitelnym, chronionym środowisku i kulturze.

89 proc. osób stwierdziło również, że byłoby bardziej zainteresowanych odwiedzeniem kraju z tego rodzaju programem nagród, a uczestnictwo sprawiłoby, że poczuliby się dobrze podczas wakacji. Ponadto 85 proc. ankietowanych uznało, że ten pomysł zwiększy prawdopodobieństwo pozytywnego zachowania podczas wizyty w kraju.

- Branża turystyczna Palau mocno ucierpiała w wyniku pandemii, a od prawie dwóch lat do Palau nie wjeżdżali goście. Pomimo wpływu ekonomicznego, sektor turystyczny Palau jest zdeterminowany, aby trzymać się swojej wartościowej strategii ekoturystycznej i znaleźć sposób na zrównoważone odbicie od pandemii – powiedział Alan T. Marbou, członek zarządu Palau Visitors Authority. - Uruchamiając Ol'au Palau, możemy nagradzać naszych najbardziej sumiennych gości i chronić nasz najcenniejszy atut turystyczny: nasze nieskazitelne środowisko i wyjątkową kulturę.

Turyści przy wjeździe do Palau muszą podpisać zobowiązanie, które jest opatrzone pieczątką wizową w paszporcie. Pieczęć, która przedstawia obietnicę pomocy Palau w ochronie środowiska, działa jako porozumienie w sprawie wjazdu do kraju.

 

Dołącz do dyskusji: Palau chce edukować turystów, jak szanować środowisko i lokalną kulturę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl