SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W grudniu na Canal+ pojawią się dwie głośne premiery filmowe

W grudniu w ofercie Canal+ pojawią dwa głośne dramaty. Historia amerykańskiego naukowca, czyli film Christophera Nolana zatytułowany „Oppenheimer” oraz czterokrotnie nagrodzony film Agnieszki Holland pt. „Zielona granica”. Obydwie produkcje spotkały się z pozytywną opinią krytyków filmowych.

Film „Zielona granica”, reż. Agnieszka Holland, rok 2023Article

Amerykańsko-brytyjski film w reżyserii Christophera Nolana oparty jest na nagrodzonej Pulitzerem książce „Triumf i tragedia ojca bomby atomowej” Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Światowa premiera filmu odbyła się w lipcu 2023 roku w kinie Le Grand Rex w Paryżu. Obraz został nominowany do nagrody Grammy 2024 w kategorii „najlepsza ilustracyjna ścieżka muzyczna”.

Opowiada historię fizyka J. Roberta Oppenheimera, któremu przypisuje się miano „ojca bomby atomowej” ze względu na jego rolę w Projekcie Manhattan podczas II wojny światowej. To historia o najbardziej niszczycielskim dziele ludzkości i jedno z największych kinowych wydarzeń tego roku.

Każdy film napisany i wyreżyserowany przez Christophera Nolana jest gorąco oczekiwany, ale ten projekt wyjątkowo poruszył widzów. Epicki thriller, wciąga w dylemat fascynującego człowieka, który musi zaryzykować zniszczeniem świata, aby móc go ocalić.

Film „Oppenheimer” zadebiutuje w ofercie Premiery Canal+ 7 grudnia br. Koszt jego wypożyczenia wyniesie 17,99 zł.

Głośny dramat polityczny Agnieszki Holland z międzynarodową obsadą powstał w koprodukcji z Canal+ Polska. Według krytyków filmowych „Holland poszukuje na naszej granicy z Białorusią człowieczeństwa, ale raz po raz natyka się na podłość. Oto współczesna matnia i... jednak wiara w człowieka”.

Po przeprowadzce na Podlasie psycholog Julia staje się mimowolnym świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Świadoma ryzyka i konsekwencji prawnych, przyłącza się do grupy aktywistów pomagających uchodźcom, którzy koczują w lasach w strefie objętej stanem wyjątkowym. W tym samym czasie uciekająca przed wojną domową syryjska rodzina i towarzysząca jej nauczycielka z Afganistanu, nie wiedząc, że są narzędziem politycznego oszustwa białoruskich władz, próbują przedostać się do granic Unii Europejskiej. W Polsce los zetknie ich z Julią oraz młodym pogranicznikiem Janem. Rozgrywające się wokół wydarzenia zmuszą ich wszystkich do postawienia sobie na nowo pytania – czym jest człowieczeństwo? – czytamy w opisie dystrybutora.

Film „Zielona granica” zadebiutuje w ofercie Premiery Canal+ 6 grudnia br. Koszt jego wypożyczenia wyniesie 17,99 zł.

Więcej o „Zielonej granicy” pisaliśmy tutaj i tutaj.

Dołącz do dyskusji: W grudniu na Canal+ pojawią się dwie głośne premiery filmowe

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pel
Donek oglądałeś zieloną granicę to do dzieła rozbieraj mur i wycofaj straż graniczną przyjmiemy wszystkich inżynierów i lekarzy
odpowiedź