SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Viaplay będzie transmitować gale mieszanych sztuk walki PFL

Na platformie Viaplay w 10 krajach, m.in. Polsce, będą pokazywane gale federacji mieszanych sztuk walki Professional Fighters League (PFL). Pierwszą transmisję zaplanowano w środę 20 kwietnia.

Amerykańska Professional Fighters League organizuje walki w sześciu kategoriach wagowych. Rywalizacja podzielona jest na sezon zasadniczy, playoffy i mistrzostwa świata PFL, gdzie triumfator otrzymuje milion dolarów nagrody.

Umowa, podpisana przez właściciela Viaplay z Athletic Sports Group i jej spółką zależną Fight Globe, dotyczy pokazywania przynajmniej 25 wydarzeń w ciągu roku. Nie ujawniono, na jak długo został zawarty kontrakt, zaznaczając jedynie, że współpraca ma charakter długoterminowy.

Viaplay pokaże też formaty PFL Challenger Series, PFL International Qualifier Series, PFL Combine i dodatkowe oryginalne materiały PFL. Wszystkie transmisje będą dostępne w 10 krajach, w których działa Viaplay: państwach skandynawskich, bałtyckich, Polsce i Holandii.

- Jako Professional Fighters League jesteśmy podekscytowani, że możemy ogłosić partnerstwo z Viaplay, dzięki któremu cały sezon ligowy z częścią zasadniczą, playoffami i PFL mistrzostwami świata będzie dostępny na żywo na platformie. To dalszy ciąg międzynarodowej ekspansji - komentuje James Frewin, starszy wiceprezes ds. międzynarodowych w PFL.

Viaplay transmituje walki MMA

- Innowacyjne struktury PFL gwarantują walki na wysokim poziomie przez cały rok, aż do najważniejszej gali - PFL Mistrzostw Świata - komentuje Peter Nørrelund, szef sportu w NENT Group, właścicielu Viaplay.

- Raz jeszcze udowadniamy, że na rynku streamingu sportowego jesteśmy graczem wagi ciężkiej - podkreśla.

W ofercie Viaplay są już transmisje z gal innych federacji sztuk walki: Invicta, Enfusion oraz - od grudnia ub.r. - polskiej federacji KSW.

Platforma Viaplay działa obecnie w 11 krajach: wiosną ub.r. pojawiła się w krajach bałtyckich, w sierpniu w Polsce, pod koniec ub.r. w USA, a w marcu w Holandii. Niebawem ma zadebiutować w Wielkiej Brytanii, a później także w Niemczech.

Na koniec br. Viaplay ma mieć ok. 6,5 mln subskrybentów, z czego ok. 4,3 mln w Skandynawii i ok. 2,2 mln na pozostałych rynkach. Z kolei do końca 2025 roku Viaplay ma wzrosnąć do ok. 12 mln subskrybentów, z czego po połowie ma być w Skandynawii i poza tym regionem.

Na koniec grudnia ub.r. z Viaplay korzystało ogółem 4 mln subskrybentów, wobec 3,61 mln na koniec września ub.r. i 3,02 mln na koniec 2020 roku. 3,46 mln to użytkownicy z państw skandynawskich, w których platforma działa od kilku lat. Poza Skandynawią Viaplay na koniec czerwca ub.r. miała 17 tys. subskrybentów, na koniec września - 303 tys., a na koniec ub.r. - 547 tys.

W połowie maja na walnym zgromadzeniu akcjonariusze NENT Group będą głosowali w sprawie zmiany nazwy firmy na Viaplay.

Dołącz do dyskusji: Viaplay będzie transmitować gale mieszanych sztuk walki PFL

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl